«Gazeta Wyborcza»: «Україна грузне в болоті»
PR dla Zagranicy
Lidia Zalitacz
06.06.2012 11:19
«Rzeczpospolita» пише про дві протилежні державні політики щодо мовного питання, в Україні та Литві. Лєшек Бальцерович: Автошляхи були б побудовані і без Євро
«Україна грузне в болоті», – у статті під таким заголовком «Gazeta Wyborcza» публікує інтерв’ю з лідером української опозиції Арсенієм Яценюком. «Особи, замішані у гігантську корупцію, відповідальні за порушення прав людини, процес Юлії Тимошенко повинні бути охоплені західними санкціями», – сказав у інтерв’ю польській газеті лідер української опозиції. На питання чи Україна може стати другою Білоруссю Яценюк відповідає, що все залежить від самих українців. «Або українці повернуть собі право впливати на долю своєї країни, або опинимося під правлінням групи осіб з совєтським менталітетом». «Я оптиміст, – каже Арсеній Яценюк і запевняє, що – правлячий сьогодні уряд буде останнім радянським урядом в історії України і невдовзі його не стане».
У цьому ж інтерв’ю Яценюк закликає гостей та політиків з-закордону приїхати на чемпіонат Євро-2012. «Не бойкотуйте народ, проте бойкотуйте президента Віктора Януковича. Не тисніть йому руку, і офіційно не зустрічайтеся з ним», – закликає на сторінках видання «Gazeta Wyborcza» Арсеній Яценюк.
«Rzeczpospolita» займається мовним питанням в Україні та Литві. У статті «Держави борються за мову» видання пише про дві протилежні державні політики щодо мовного питання: Україна фактично впроваджує другу державну мову – російську. А в Литві лише інформації для туристів не будуть литовською мовою», – читаємо у виданні. У першому читанні більшість українських депутатів проголосувала за прийняття «двомовності». Закон надає права перш за все російській мові. «Бо хоч запропонованими правилами скористаються угорці на Закарпатті та румуни неподалік Чернівець, то годі буде знайти регіон, у якому поляки складають понад 10 відсотків населення. А російською говорить значна більшість населення східних та південних регіонів України», – читаємо у газеті.
У час, коли влада України прагне підвищити статус мови однієї з національних меншин, в Литві ситуація протилежна. Завершується робота над новим законом про державну мову. Згідно з цим законом, наприклад полякам доведеться вживати лише офіційних, тобто литовських назв місцевостей. «Також під час заходів національних меншин, згідно з проектом закону, треба буде перекладати всі виступи на литовську мову, чого досі не було», – каже газеті Ярослав Нарвєвич з Виборчої акції поляків в Литві.
Автошляхи були б побудовані і без Євро, – таку думку професора Лєшека Бальцеровича публікує сьогодні газета «Metro». Економіст зазначив в Radio TOK FM, що не вірить у пожвавлення польської економіки завдяки Євро-2012. – Таким чином не можна досягнути тривалого піднесення. (..) Слід поліпшувати умови для чесної праці та підприємливості, оздоровити публічні фінанси. Без реформ наша економіка падатиме», – вважає Бальцерович.
Л.З.