У Польщі працює дедалі більше українців
PR dla Zagranicy
Lidia Zalitacz
04.07.2012 12:27
Впродовж останніх років у польських фірмах попит на іноземних працівників зріс удвічі. Найбільше до праці в Польщі приїжджає українців. Воєвудський:
ФОТО: Українська служба Польського радіо
У Польщі працює дедалі більше українців, – повідомляє «Rzeczpospolita». Видання звертає увагу, що впродовж останніх років у польських фірмах попит на іноземних працівників зріс удвічі. «Найчастіше до праці приїжджають українці. У 2011 році це вони склали майже половину спосеред сорока тисяч закордонних фахівців, які отримали у нас дозвіл на працю. Також українці завоювали і ефективно опанували (захопили) ринок сезонних робіт у Польщі, – пише «Rzeczpospolita». Міністерство праці і соціальної політики підтверджує, що на 113 тисяч зареєстрованих від січня до квітня цього року заяв фермерів та підприємців про намір працевлаштувати іноземних фахівців, аж 90 відсотків було адресованих українцям. Експерти підтверджують у виданні, що польський ринок праці відкривається перш за все на працівників з України. Цьому сприяє, з одного боку, позитивне ставлення до українців чиновників польських консульств, і, з другого боку, розходження у платні між Польщею та Україною. Середня місячна платня у Польщі складає 8200 гривень, а в Україні – 2200 гривень, – пише щоденник.
Дещо інші висновки на основі даних міністерства робить «Dziennik Gazeta Prawna» яка зауважує, що зацікавлення робочою силою з України, Білорусі, Росії, Молдови та Грузії серед польських працедваців перестало зростати. Протягом перших чотирьох місяців цього року кількість декларацій зросла на 1,6 тисячі. Це нульова динаміка, – оцінює газета.
«У 2011 роботодавці декларували, що хочуть прийняти на роботу 260 тисяч українців, білорусів, молдаван, росіян та грузинів, тобто на 44 відсотки більше ніж у 2010 році». Видання пояснює, що сьогодні польські працедавці декларують бажання прийняти на роботу лише перевірених працівників. Іншою причиною може бути й те – пише видання - що працівники центрів зайнятості вводять дані в електронну систему, через що видовжився час очікування на реєстрацію заяви.
У інтерв’ю в тижневику «Polityka» один зі співавторів радіопередачі, у якій образили українок, Куба Воєвудський пояснює, що слухачі не зрозуміли його намірів, адже це сатирична програма. «Це була передача про поляків, у яких працюють українки», – каже він. Позаяк українка, яка працює у матері Воєвудського не прийшла на роботу, він планує її перепросити. З квітами. «Я не хочу, щоб їй було прикро і, щоб на взаємини обох жінок тінню лягла поведінка синочка-дебіла», – сказав Воєвудський у тижневику «Polityka».
Л.З.