Маленькі Енджел, ДіДжі та Фіфі
PR dla Zagranicy
Olena Babakova
13.03.2013 10:36
Чи так скоро називатимуть маленьких поляків? Уряд шикує зміни у праві, що дадуть батькам більше свободи при виборі ім'я для дитини, - пише «Rzeczpospolita»
ФОТО: Українська служба Польського радіо
Про результати соціологічних опитувань, що останнім часом проводилися в країні над Віслою, пише «Gazeta Wyborcza». Цифри показують – все більше поляків ладні визнати родиною не тільки класичну пару у шлюбі, що має дітей. «Польща виходить з консерватизму» - констатує видання. Згідно з інформацією від Центру досліджень громадської думки, протягом 7 років кількість поляків, що вважають родиною пару геїв чи лесбійок, які спільно виховують дитину, зросла з 9 до 23% опитуваних. Більше стало також тих, котрі визнають, що родиною є пара, яка не має офіційного шлюбу, але виховує потомство, такої думки дотримуються понад три чверті членів суспільства. Найбільш ліберальний підхід до родини мають молоді люди, розлучені, мешканці великих міст, що мають вищу освіту. Найбільш традиційний – пенсіонери, вдови та вдівці, люди з підставовою освітою. Також газета пише про цікаві статистики, пов’язані зі стресом у Польщі. Як виявило агентство TNS Polska, найбільш знервованими є поляки у віці 50 років, що мають базову освіту та ліві політичні погляди. Найбільше мешканців польских теренів стресує фінансова ситуація та родинні справи, напруження ж вони воліють розряджати працюючи вдома, у гаражі чи на дачі.
Шикуються зміни у польському праві, яке видання «Rzeczpospolita» вже охрестило «черговою хвилею ґендеризації». Уряд пропонує дозволити батькам надавати дітям імена, що є скороченою формою традиційних імен та не обов’язково мають бути прив’язані до статі дитини. Якщо тепер симпатики американської культури ну ніяк не можуть назвати дитину у Польщі Енджел, ДіДжі чи Фіфі, то за кілька місяців, цілком можливо, вони матимуть на це повне право. Частина експертів вважає таку інновацію дуже некорисною – це не розширення прав батьків, а данина поганій моді, що пропагує культурне та соціальне, а не біологічне розуміння статі. А зменшення вживання традиційних польських імен у перспективі може стати загрозою для національної ідентичності – вважає видання.
Тижневик «Polityka» обрав темою тижня польський гімалаїзм, йому й присвячує кілька статей. Журнал розповідає про Артура Гайзера, керівника програми «Польський зимовий гімалаїзм 2010-2015». Ім’я Гайзера останнім часом стало знаним у Польщі через трагічний випадок його підопічних під час зимової експедиції на Броуд-пік. Також «Polityka» публікує інтерв’ю з Сильвією Буковіцькою, однією з найвідоміших молодих польських альпіністок. Буковіцька стверджує, що не має відчуття, що ризикує своїм життям, коли йде в гори, розповідає про необмежений простір, який притягує її, та про те, як важливо часом зупинитися у 100 метрах від вершини.
О.Б.