Logo Polskiego Radia
Print

Волинню по Угоді про асоціацію?

PR dla Zagranicy
Volodymyr Priadko 13.08.2013 10:18
Гіршої іміджевої поразки ми собі зробити не могли

«Польща нагадала собі цього року про волинський злочин, аби перешкодити підписанню восени Україною Угоди про асоціацію з Євросоюзом – така версія подій розповсюджується у країні над Дніпром» – пише у виданні «Gazeta Wyborcza» голова Фонду міжнародної солідарності Марцін Войцєховський.
«Невже це правда?» запитували в автора статті у Галичині, Києві, Харкові та Донецьку. Такі розмови відбувалися під час проведеного у кількох містах України Польсько-українського форуму партнерства.
«Така теза неправдива і абсурдна, адже і польський президент, і керівник МЗС робили все, щоб відзначення річниці Волині відбулися в дусі не лише правди, а й примирення. Але, звільнені емоції у дискусії польських політиків і в ЗМІ спровокували політиків і публіцистів з-за Бугу до задавання невигідних питань. Адже, польська публічна дебата у справі волинського злочину проходила безконтрольно і однобічно. Вона зосередилася на двох справах – чи волинський злочин був геноцидом, а також на списку тих еліт, які, в ім’я добрих взаємин з Києвом, покладають правду про Волинь на вівтар політики. Занадто мало говорилося про українські жертви та про контекст цілісних польсько-українських взаємин» – читаємо у газеті.
Автор аналізує хід відзначення у Польщі 70-х роковин Волинської трагедії. Марцін Войцєховський завершує допис у виданні «Gazeta Wyborcza» таким висновком:
«Можливо, теза про те, що Польща сягнула по Волинь для того, щоб перешкодити Угоді про асоціацію України з ЄС, тихцем підтримується владою у Києві, яка вже знає, що цієї Угоди вона не хоче, або що вона не виконає домашніх завдань до початку саміту Східного партнерства у Вільнюсі і лише шукає претексту, аби виправдати таке фіаско. А може, така версія спеціально розповсюджується силами, які вороже ставляться до прагнення України прямувати в бік Заходу.
Одне є певним, Польща, яка зробила у проєвропейські прагнення України найбільший внесок з усіх країн ЄС, нині звинувачується над Дніпром у намірах перекреслити ці прагнення. Гіршої іміджевої поразки ми собі зробити не могли».

«Przegląd Sportowy» вже смакує майбутній двобій світових гігантів з боксу – Володимира Кличка та Олександра Повєткіна, який відбудеться 5 жовтня у російській столиці:
«У Москві почався великий зворотний відлік перед одним з найцікавіших боїв важкої ваги останніх років». Газета описала хід прес-конференції боксерів, на яку прибуло дуже багато журналістів з усього світу. «На ній було більше усмішок, ніж грізних мін», – стверджує автор Пшемислав Осяк.
А в цей же день, у понеділок, польський важковаговик Томаш Адамек, який проживає в США, разом з іншими прочанами мандрував, в рамках всепольської прощі на Ясну гору у Ченстохові, до Чорної Мадонни. «Бог дає мені силу», – говорить польський боксер, який недавно зарахував чергову перемогу на великому рингу. Газета «Fakt» наголошує: «Польський боксер пройшов 130 кілометрів». Хоча Томаш Адамек і програв минулого року бій з Віталієм Кличком, він все одно прагне стати чемпіоном світу.

В.П.


Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти