Угода про асоціацію - політична, але й торговельна
PR dla Zagranicy
Volodymyr Priadko
11.03.2014 11:14
ЄС погоджується відкрити свій ринок для українських товарів
polskieradio.pl
«Незважаючи на те, що Київ виконав умови порозуміння, Брюссель пропонує Києву звивисте юридичне рішення». Це газета «Rzeczpospolita» пише, що повну асоціацію України з ЄС було затримано. Керівник делегації у справах України у Європейському Парламенті, євродепутат Павел Коваль стверджує, що деякі країни Європейського Союзу не хочуть угоди у повному обсязі. Тому помітні намагання створювати певні конструкції, звідси й несподівана пропозиція відокремити політичну частину Угоди від економічної. На думку польського євродепутата, необхідно почекати на деталі євросоюзної пропозиції, аби ствердити, чи справді вона – як декларує Брюссель – корисна для України.
Газета «Rzeczpospolita» переконана, що Україна, після того, як на волю вийшла Юлія Тимошенко, виконала всі умови Євросоюзу і тому Угода про асоціацію повинна бути підписана повністю, в цілому. Як неофіційно подейкують, Німеччина не дуже хоче швидкого підписання Угоди з Україною, тому польські очільники змушені проводити роз’яснювальну роботу серед нерішучих євросоюзних політиків. Неофіційно натякається, що нинішня українська влада перехідного періоду не така вірогідна для підписання цілісного документа. Один із співрозмовників з Європейської комісії каже, що політична частина Угоди – це декларація спільних цінностей: демократії, прав людини, правової держави тощо. Це не вимагає від українців будь-яких коштів. А торговельна частина Угоди про асоціацію вимагає болісних реформ. Тож краще, мовляв, аби цей тягар взяв на себе уряд з чітким демократичним мандатом.
Євросоюзні представники переконують, що паралельно з політичною частиною Угоди про асоціацію з Україною, ЄС в односторонньому порядку втілить у життя правила торговельної угоди. Тобто, замість передбаченого взаємного відкриття ринків на безмитний рух товарів Євросоюзу та України, ЄС погоджується відкрити свій ринок для українських товарів. Такий некорисний для себе крок Європейський Союз застосовує для того, щоб, зокрема, вберегти український ринок від євросоюзних товарів, чого найбільше остерігалася Росія.
В.П.