Logo Polskiego Radia
Print

«Російський наступ – реальний»

PR dla Zagranicy
Natalia Beń 07.08.2014 15:25
Польські політики остерігають, що президент РФ Владімір Путін став заручником війни, яку сам викликав
ФОТО: Українська служба Польського радіо

У газеті «Rzeczpospolita» читаємо: «Російський наступ – реальний». На зростання загрози вторгнення Росії в Україну звернув увагу прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск. У подібному дусі висловлюється в нинішньому інтерв’ю у виданні «Rzeczpospolita» міністр внутрішніх справ Бартломєй Сєнкєвич. «Ми – в дуже небезпечному моменті. Росія програє мілітарно Східну Україну. А чим більше Росія програватиме, тим менш передбачуваною вона буде», – каже міністр. На його думку, безпосередній наступ не є неуникненним, але є можливим. «Сигнали про те, що російські сили підготовляються як так звані миротворці, я вважаю особливо небезпечними. Росія опинилася у логіці дій, які сама створила, але не вміє собі з ними порадити. Єдина її ідея – застосувати ще більшу силу», – заявив голова польського МВС.

Міністр Бартломєй Сєнкєвич відзначив: Польща – в такому щасливому положенні, що за власні цінності не мусить платити кров’ю: «Ми платимо яблуками, сливами і для багатьох це болюче, але дешевше, ніж кров». Проте, у випадку екстремалізації російського насильства, можливо, треба буде присвятити щось більше – читаємо у газеті «Rzeczpospolita».

Щоденник «Dziennik. Gazeta Prawna» пише: «Війна потриває до осені. Якщо не вторгнуться росіяни». Військовий коментатор з Харкова Олексій Арестович пояснює: «Враження, що наступальні дії Анитерористичної операції сповільнені, частково не відповідає правді. Раніше ми звикли, що наші солдати визволяють навіть кілька міст одного дня. Але так було тому, що терористи самі залишали деякі осередки. Проте, тактика української армії не може полягати на ура-акції. Тоді її легко було б оточити або вдарити у тил»,– каже експерт. Разом з тим, на його думку, на жаль, наступ росіян залишається реальною небезпекою.

«Gazeta Wyborcza» пише про «Війни успадковані від СРСР». Йдеться про ситуацію у Вірменії та Азербайджані, які стоять на межі війни, а також у Придністров’ї, на межі якого з Україною недавно пролунали постріли. На думку українського публіциста Віталія Портникова, одночасне відмороження цих збройних конфліктів – невипадкове. «Кремль буде їх використовувати, щоб впливати на політику заангажованих держав. Мета – однакова: Путін хоче відбудувати Радянський Союз і включити до нього пострадянські держави», – каже співрозмовник газети.

«Gazeta Wyborcza» пише також про «Політичну війну за двомовні таблиці з назвами місцевостей». Представники національних меншин у Польщі хочуть, щоб дорожні таблиці з назвами, написаними двома мовами, можна було ставити в місцевостях, у яких принаймні 10 відсотків мешканців є представниками меншостей. Це вдвічі нижчий поріг, ніж сьогодні. Новелізацію форсує депутат Ришард Ґалля з німецької меншини. Найбільша польська опозиційна партія, Право і справедливість, протестує. За словами її діяча Єжи Червінського, це призведе до сепаратистських тенденцій, а в дальшій перспективі – до повторення ситуації з Криму.

Н.Б.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти