«Ми не залишили України. Польща готова й надалі підтримувати і підтримує Україну на її шляху до Заходу. Це послідовна польська політика, яка не залежить від змін на нашій політичній сцені», - заявив президент Польщі Броніслав Коморовський в інтерв’ю газеті «Rzeczpospolita».
«Якщо йдеться про поточну активність (Польщі – ред.) у вирішенні українсько-російського конфлікту, то це питання не до нас, поляків, а до України – наскільки, і за якими принципами Київ очікує, що Польща буде послом України на Заході. Ми бачимо, що українська точка зору на нашу роль змінюється», - наголошує президент.
На запитання, чому так відбувається, глава Польської Держави заявив, що це питання до українців та до інших учасників процесу, які у рамках «нормандського формату» взяли на себе особливу відповідальність.
«Час перевірить ефективність цього формату. Польща повинна поводити себе послідовно. Добрий адвокат - це той, хто допомагає, коли його про це просять, а не той, хто сам змушує прийняти свою допомогу. Добрий сусід робить ставку не на короткочасні ефекти, а на довготривалі. Ми прагнемо стабільної і безпечної України, і тому, окрім поточної підтримки прагнемо до тривалих змін в Україні. Ми допомагаємо в реформуванні цієї держави, особливо там, де маємо обґрунтований польський досвід, і там, де ми можемо знайти спільні інтереси. Ми підтримуємо реформу місцевого самоврядування, а нашим спільним завданням має бути введення в дію українсько-польського фонду для інвестування в малі і середні фірми в Україні. Це вигідно і Польщі, і Україні», - вважає Броніслав Коморовський і додає, що Україна також мусить перебудувати свою економіку - відмовитися від олігархічної системи і зробити ставку на малий і середній бізнес, мусить зробити ставку на самоврядування, реформувати свою судову систему і систему оборони.
«Тому Польща очолює групу НАТО, яка займається стандартизацією армії України. Тому й було створено польсько-литовсько-українську бригаду», - підкреслює президент Польщі.
На думку Броніслава Коморовського, європейські санкції проти Росії приносять обмежені, проте позитивні результати. «Політика санкцій зміцнила опір українців. Російський задум опанування всієї Східної України не вдався. Його вдалося реалізувати на Донбасі, але у Харкові, Одесі і багатьох інших місцях – ні. Важливо втримати спільну позицію ЄС, яку найближчим часом можуть очікувати випробування», - попереджає президент Польщі.
А.З.