«Gazeta Wyborcza»: Слухайте Путіна, він робить те, про що говорить
PR dla Zagranicy
Olena Babakova
21.10.2014 17:42
У вівторок польські газети коментують висловлювання Радослава Сікорського для порталу Politico
ФОТО: Українська служба Польського радіо
У вівторок польські газети коментують висловлювання Радослава Сікорського для порталу Politico – екс-міністр закордонних справ Польщі розповів, як Владімір Путін пропонував полякам взяти участь в окупації України, та розважають, як змінилася польська східна політика останнім часом.
«Gazeta Wyborcza» радить – слухайте Путіна, він робить те, про що говорить. Публіцист видання Бартош Вєлінський зауважує: якщо пропозиція Путіна Польщі забрати Львів не була звичайною пробою ґрунту, то це означає, що російська агресія проти України не була непродуманою реакцією на перемогу Євромайдану, а ретельно розпланованою операцією спецслужб. Пікантності додає факт, що розмова Путіна та Туска відбувалася у 2008-му році, тобто тоді, коли увесь Захід ще був захоплений Росією і перспективою налагодження партнерських контактів з нею. А в цей час у кремлівських кабінетах дискутували, ЯК БИ ЗАБРАТИ в України шматки її території... Отже, ЄС та США не від вчора отримували сигнали про загарбницькі плани Росії, чому ж тоді вони дали Москві так себе спантеличити? Залишаються й інші питання: чи Путін дійсно шукав європейських союзників для своїх підступних намірів? Чи просто хотів підставити поляків? Одне є очевидним – бандитська пропозиція Путіна в черговий раз доводить, яким чином функціонує його країна.
На шпальтах цієї ж газети – матеріал про затримання російських шпигунів у Варшаві минулого тижня. Виявляється, протягом останніх років Польща вислала кількох резидентів російських спецслужб, але робила це без зайвого розголосу. Тепер же, із початком української кризи, російські шпигуни почали діяти особливо зухвало, тому Варшава вирішила дати Москві переконливий сигнал, що не толеруватиме цього. Міжнародні відносини повертаються до реалій холодної війни – з гучними шпигунськими скандалами та взаємними депортаціями агентів. Залишається очікувати, як на нове польське слідство відповість Москва.
«Холодом повіяло з Києва» – пише «Rzeczpospolita». Видання констатує, що у новому польському уряді ростуть страхи, що Варшава програє гру за Україну. Польські дипломати пропонують свою допомогу та консультації із залагодження української кризи, але їхньої асистенції не хоче ні Україна, ні Захід, ні Москва. Кілька років тому Україна майже завжди контактувала з ЄС за посередництвом Польщі, тепер же польських представників навіть не запрошують на багатосторонні переговори в справі Донбасу. За інформацією від анонімних дипломатичних джерел, навесні цього року Варшава була змушена відмовитися від амбітної української політики, бо йшла гра за посаду шефа Європейської ради для Дональда Туск. У серпні Туск посаду отримав, але польська закордонна політика досі не може вийти з імпасу. Новий шеф польського МЗС Ґжеґож Схетина усіляко підкреслює, що без Варшави переговори між Європою та Росією не будуть успішними. Але ці декларації ніяк не впливають на дійсність. Наразі, головна трагедія Варшави – українці її не потребують, а Захід – не розуміє.
О.Б.