Компроміс дозріває а навіть гниє
PR dla Zagranicy
Lidia Iwaniuch
13.01.2015 14:59
Ситуація у зоні АТО загострюється – інформує «Dziennik Gazeta Prawna». Але попри те Захід надсилає сигнали щодо готовності до компромісу
ФОТО: Українська служба Польського радіо
«Dziennik Gazeta Prawna» наголошує, що Захід поступово пом’якшує риторику у справі конфлікту у Східній Україні. Досі не виконано половини з 12 пунктів мінських домовленостей. Не створено буферної зони, яка мала відділяти позиції української армії і сепаратистів, не відбувся обмін усіх полонених, росіяни не вивели своїх солдатів з Луганська та Донецька, і попри оголошене перемир’я – обстріл не припиняється. Ситуація у зоні АТО загострюється – інформує видання. Але попри те Захід надсилає сигнали щодо готовності до компромісу. Бо так слід розуміти слова Анґели Меркель, що санкції накладені після анексії Росією Криму у березні 2014 року можуть бути зняті виключно після виконання всіх 12 мінських пунктів. Аналогічний месидж прозвучав теж з вуст президента Олланда. Мир у Донбасі – це головна умова ліквідації обмежень. Проблема Криму, яка була причиною введення санкцій – немов би відкладена ad acta. Складається враження, що компроміс дозріває а навіть гниє – підкреслює Міхал Потоцький - автор допису у виданні «Dziennik Gazeta Prawna».
Війна, якої не можна скінчити – це вже стаття з газети «Rzeczpospolita». Видання наголошує, що разом із прибуттям з Росії чергових гумконвоїв – обстріл з боку сепаратистів посилюється, що ставить під сумнів зусилля європейських дипломатів. «Сепаратисти намагаються змінити демаркаційну лінію» - написав у Твіттері американський посол у Києві Джеффрі Пайєтт.
Агресивні дії сепаратистів ставлять під сумнів чергові зустрічі в справі вирішення конфлікту – інформує «Rzeczpospolita». Але додає, що у понеділок Москву відвідав глава латвійської дипломатії, який нагадав, що 19 січня відбудеться чергова зустріч шефів дипломатії країн ЄС, на якій обговорюватимуться взаємини з Росією. Латвієць попередив, що під час зустрічі можливим є пом’якшення санкцій щодо Росії, але також і їх загострення. Росія має проблеми не лише у зв’язку з ситуацією в Донбасі. Тижневик «Spiegel» повідомив, що міжнародна група слідчих журналістів дійшла висновку, що саме Росія винна у збитті малазійського літака на території України 17 липня.
А головна тема у центральних виданнях – це гірники та урядові плани реструктуризації гірничого сектора. «Gazeta Wyborcza» повідомляє, що Ева Копач – це черговий прем’єр-міністр, який поїхав у Сілезію, аби гасити гірничі протести. І все вказує на те, що може теж стати черговим політиком, який поступиться у справі ліквідації нерентабельних шахт.
Протестують не лише гірники, але також їхні дружини і жінки зайняті в гірничодобувній промисловості. «Gazeta Wyborcza» у своєму коментарі щодо цієї справи наголошує: профспілківці мають право відчувати, що їх обманули. Але також їхні вимоги абсолютно відірвані від економічної реальності. На жаль, уряд Дональда Туска проспав період вугільного процвітання, не використав його заради поліпшення ситуації у секторі. Якщо конфлікт продовжуватиметься – втрати Компанії збільшуватимуться, а уряд буде примушений виплачувати гірникам ще більші вихідні допомоги. Погрожує нам гнилий дорогий компроміс, який основних проблем гірництва не вирішить - наголошує «Gazeta Wyborcza».
Л.І.