Logo Polskiego Radia
Print

Що робити з нелегалами?

PR dla Zagranicy
Lidia Iwaniuch 21.04.2015 14:16
«Нам треба пам’ятати, що мігранти і біженці прибуватимуть не лише з Африки. Також з України – бо за тамтешню ситуацію відповідальність несемо і ми», - «Rzeczpospolita»
polskieradio.pl

«Gazeta Wyborcza» повідомляє про «завершення концептуально-аналітичного етапу» нової програми протиракетної оборони «Вісла». Газета наголошує, що уряд, найімовірніше, прийме пропозицію американської фірми Raytheon, що виробляє ракети Patriot. Водночас «випробування пройшли» гелікоптери Caracal ЕС725. Це означає, що в грі на закупівлю 70 бойових вертольотів залишається французький виробник, натомість конкуренти: італійсько-британська Augusta Westland AW149 та американський S70i Black Hawk вже не беруться до уваги. Настільки швидке рішення у справі врегулювання військових закупівель у програмі модернізації збройних сил Польщі на 2013–2022 роки дивує. Були сподівання, що це питання відкладуть на час після президентських виборів, щоб не викликати політичних суперечок. А найбільші суперечки може викликати вибір постачальника вертольотів, позаяк за контракт боролися також дві великі польські фірми: PZL Mielec i PZL Świdnik. У цих двох компаніях працює більше 10 тисяч осіб. Про потенційні протести вже заявили тамтешні профспілки та депутати з Люблинщини і Підкарпаття – інформує «Gazeta Wyborcza».

«Rzeczpospolita» – друкує розмову з українським військовим експертом Олексієм Арестовичем з приводу військових навчань, які розпочалися в понеділок під Львовом за участю американських солдатів. Пан Арестович підкреслює, що присутність в Україні західних солдатів значно обмежує і зупиняє імперські прагнення Кремля. Експерт додає теж, що Україна повинна робити ставку на військовий союз з Польщею, Балтійськими країнами, Грузією та Азербайджаном, позаяк тут не без значення є спільна історія.

«Rzeczpospolita» коротко коментує теж понеділкові міжурядові консультації Польщі та Чехії. Варшава і Прага, щоправда, зберігають різниці думок у справі України, але це їм не заважає розвивати співпрацю в галузі енергетики – зауважує видання. Чехія ніколи не була прихильником санкцій проти Росії, але після березневого конгресу соціал-демократичної партії, політика уряду щодо Москви суттєво змінилася. Прем’єр-міністри Ева Копач і Богуслав Соботка спільно визнали, що політика ЄС щодо України має бути солідарною і чітко вираженою.

Центральні видання багато уваги присвячують проблемі нелегалів з Африки, які в пошуках кращого життя намагаються потрапити до Європи. Останніми днями кілька сотень людей закінчили своє життя в середземноморських водах. «Rzeczpospolita» повідомляє, що голова Європейської ради Дональд Туск скликав саміт євросоюзних лідерів, аби прийняти рішення, що робити з напливом мігрантів до Італії, Греції та Мальти. Польщі, безпосередньо, ця проблема поки не стосується, але Польща не може залишатися байдужою. «Нам треба пам’ятати, що мігранти і біженці прибуватимуть не лише з Африки. Також з України – бо за тамтешню ситуацію відповідальність несемо і ми», – читаємо в коментарі Єжи Гащинського.

«Gazeta Wyborcza» описує доволі неприємну ситуацію з міста Бидґощ, яка трапилася з одним українцем. Отож, мешканець Дніпропетровщини, який живе і працює в цьому місті, став жертвою дискримінації з огляду на національність. Його не впустили у паб, позаяк власник пабу не бажає собі клієнтів-українців. Господар видав наказ не впускати українців, бо ті, в його оцінці, часто поводять себе неадекватно. Пан Олександр Рудій повідомив поліцію, що в клубі застосовують незаконний відбір за ознакою громадянства. Відомо, що власник пабу та його охоронці будуть викликані на допит.

Л.І.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти