Logo Polskiego Radia
Print

«Інтернетні війни Путіна»

PR dla Zagranicy
Natalia Beń 02.11.2015 15:31
Успіх польської тенісистки Аґнєшки Радванської на підсумковому турнірі Жіночої тенісної асоціації (WTA) у Сінгапурі

Газета «Rzeczpospolita» повідомляє, що в Мостиськах на Львівщині у майбутньому буде створений військовий цвинтар для близько півтисячі польських солдатів. Про це заявив представник Ради охорони пам’яті боротьби і мучеництва Мацєй Данцевич. Поки що, 4-го листопада відбудеться поховання останків 93 солдатів, що полягли 1939 року, йдучи на відсіч гітлерівським військам. У врочистості візьмуть участь представники місцевої влади України, армії, дипломати і делегати польського відомства національної оборони. Останки польських бійців віднайшли поблизу Львова волонтери з Фонду «Свобода і демократія».

Щоденник «Gazeta Wyborcza» пропонує новий репортерський цикл: «Ціна правди». У першому випуску читаємо: «В Росії гинуть люди». Як розповідає репортер Вацлав Радзівінович, його записник з адресами і телефонами змінюється в колективну могилу колег-журналістів: «Втопили, задушили, жорстоко побили молотком, застрелили. Я цих людей не викидаю (з записника). Хотів би пам’ятати про них як про живих». На початку – приклад з цього року: «Коли Лєв Шлосберґ оприлюднив інформацію, що в Україні вже загинуло сто російських солдатів, вночі він зустрів двох молодих кремезних чоловіків». Його лише побили. А нещодавно псковські депутати позбавили Шлосберґа мандата.

Тижневик «Newsweek» пише про кремлівську пропаганду. Чи завданням є запланувати розподіл Польщею території України, чи вмовити світові, що малайзійський Boeing торік над Донбасом збив Київ – немає проблеми. На фронті Інтернету використовують навіть загальнодоступну енциклопедію, Вікіпедію – читаємо у статті «Інтернетні війни Путіна». Автор Міхал Кацевич пише, зокрема, про відому вже з польської преси фабрику троллів у Санкт-Петербурзі – російське так зване Агенство інтернетних аналізів. Перед входом немає жодної таблички. У цьому будинку в найгарячіший період революції на Майдані в Києві, а опісля – війни на сході України працювало кількасот молодих людей. Їхнім завданням є активність у соціальних ЗМІ. Дехто створює у Вікіпедії статті, які виглядають зовсім невинно, щоб здобути авторитет і за потреби провести маніпуляцію. Ця фабрика ненависті працює цілодобово. Видання «Newsweek» відзначає, що останнім часом російські активісти займаються формуванням позитивного іміджу Росії у зв’язку з її втручанням у Сирії.

У понеділок газети пишуть про успіх польської тенісистки Аґнєшки Радванської на підсумковому турнірі Жіночої тенісної асоціації (WTA) у Сінгапурі. Цей турнір – на п’ятому місці в ієрархії, вищий ранг мають лише Турніри великого шолома. Завдяки перемозі в останньому змаганні цього сезону, Радванська приєдналася до елітного ґрона своїх попередниць, серед яких – пише «Gazeta Wyborcza» – немає випадкових прізвищ, тільки легенди. «Це найкращий день у моєму житті», – сказала зворушена тенісистка. «Rzeczpospolita» пише про Аґнєшку Радванську: «Чемпіонка чемпіонок. Перемога у фіналі над чешкою Петрою Квітовою – це найбільший успіх у її кар’єрі і найцінніше досягнення польського тенісу. Раніше поляки доходили до фіналу важливих турнірів, але в них програвали».

Н.Б.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти