Logo Polskiego Radia
Print

Польща не приймає біженців зі сходу

PR dla Zagranicy
Lidia Zalitacz 26.07.2016 14:06
У статті «Заборона в’їзду для таджиків» повідомляє про справу «Dziennik Gazeta Prawna»
Foto: PRdZ

З польського кордону відправляють іноземців, які звертаються про надання їм статусу біженця. У першій половині року їх було аж 42,3 тисячі – повідомляє «Dziennik Gazeta Prawna».
Гельсінська фундація прав людини звернулася з цією справою до міжнародних установ (зокрема, Human Rights Watch, європейського омбудсмена та Amnesty International): «Декілька місяців спостерігаємо збільшення кількості іноземців, яким відмовили у можливості подати заяви про міжнародний захист на польському східному кордоні, зокрема на переході Берестя–Тересполь».
Гельсінську фундацію прав людини особливо тривожить доля втікачів з Таджикистану (країни, в якій посилилася боротьба з опозицією) – багато з них повідомляє, що їм відмовили у в’їзді на територію Республіки Польща, – пише видання.

– Ситуація на східному кордоні дуже тривожна. Ми двічі їздили до Бересті. Ми говорили з кільканадцятьма іноземцями, яким в Тересполі заборонили в’їхати до Польщі. Більшості відмовили у в’їзді попри те, що – як кажуть самі – вони просили про захист і обґрунтовували це загрозою життя і здоров’я. А цього достатньо, щоб прикордонники прийняли заяву, впустили іноземця і направили справу до Управління з питань іноземців, яке оцінює, чи заявник відповідає вимогам до отримання статусу біженця, – сказала газеті Алєксандра Хшановська з Товариства юридичної інтервенції.
«Dziennik Gazeta Prawna» підкреслює, що відмовляється цього права «здебільшого чеченцям і таджикам, тобто втікачам з теренів, де дійсно існує загроза переслідувань».

«Таджики зразу після громадян Росії – тобто де-факто чеченців – це найбільша група осіб, які клопочуться у Польщі про статус біженця», – читаємо у виданні. Від початку 2016 р. заяву про міжнародний захист у Польщі подало 668 громадян Таджикистану, поки що отримали лише два.

– Ми відповідаємо за контроль кордонного руху і захист кордонів РП в цілому (…). Рішення про відмову в’їзду отримують ті іноземці, які не сповнюють вимог в’їзду, встановлених правилами, – відповіла газеті речник Прикордонної служби, підпоручник Аґнєшка Ґоліяс.

Л.З.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти