«Чверть віку незалежності»
PR dla Zagranicy
Jana Stepniewicz
24.08.2016 14:42
Баланс життя «на власному» вийшов Києву на мінус – на сході триває війна, Росія анектувала Крим. Але на третьому році економічної кризи з’явилися ознаки відродження
УСПР
Польські газети пишуть про «Чверть віку незалежності», запитують про «український баланс Дуди» та задумуються «як підтримувати Україну». «Польський президент Анджей Дуда – це єдиний закордонний голова держави на святкуванні 25-річчя незалежності України, - підкреслює «Rzeczpospolita». Але одночасно нагадує, що через історичні суперечки взаємовідносини між Києвом та Варшавою увійшли у зону тіні. Баланс життя «на власному» вийшов Києву на мінус – на сході триває війна, Росія анектувала Крим. Але на третьому році економічної кризи з’явилися ознаки відродження: ВВП незначно зріс, а інфляція дещо зменшилася». «Незалежність України – крихка, - пише на шпальтах газети Єжи Гащинський. – Нашому великому сусідові загрожує агресія з боку спільного і великого сусіда. У Польщі, тим часом, зацікавлення Україною зменшилося. Тому варто нагадати, що після падіння комунізму у Польщі, польські політики, експерти невтомно повторювали, що головна мета польської політики на постардянському сході – це підтримка суверенної української держави, яка рухається у західному напрямку. Незважаючи на кошти (тобто взаємовідносини з Росією), незважаючи на те, наскільки недосконалими є українські еліти».
Про способи підтримки Польщею України пише у середу «Dziennik. Gazeta Prawna». «Сьогодні немає сенсу говорити про підключення Польщі до мертвого нормандського формату, - пише Збіґнєв Парафіянович. – Але є сенс запитати польську владу, чи планує проводити мирну конференцію, про яку Президентський палац згадував на початку президентства Анджея Дуди. Чи Польща надалі має амбіції брати участь у майбутньому нашого сусіда? Якщо так – то в якій ролі?». Видання звертає увагу на те, що візит президента Польщі до Києва може отесати гострі кути історичного діалогу, і допомогти «вийти зі спіралі взаємних звинувачень». «Президент Дуда може запобігти радикалізації поміркованих середовищ в Україні, без яких справжнє польсько-українське примирення не буде можливим», - пише Парафіянович у статті «Чого ми хочемо у Києві».
«Gazeta Wyborcza» публікує інтерв’ю з політологом, головним редактором журналу «Ї» Тарасом Возняком. Що може змінити в польсько-українських взаєминах візит Анджея Дуди? На думку Возняка, Україна та Польща можуть плідно співпрацювати в галузі безпеки. «Головна проблема нині – це відбудова у Європі системи безпеки. Її зруйнував президент РФ Владімір Путін, провокуючи кілька військових скандалів – зокрема, в Україні та Грузії. Ми повинні шукати нової формули безпеки. Дотеперішня виявилася неефективною. А це створює загрозу не тільки для України, а всього світу», - вважає співрозмовник газети. На його переконання, усі інші питання – історичні, економічні – є вторинними, їх можна врегулювати після того, як вирішиться основна справа безпеки. На думку Возняка, нова система безпеки повинна народжуватися в Брюсселі, Парижі, Берліні та Варшаві.
Я.С.