«GPC»: Ревіння пораненого ведмедя
PR dla Zagranicy
Taras Andrukhovych
26.09.2016 10:20
Російські ЗМІ обурилися статтею «GPC» про блокування коштів Польщею на будівництво Північного потоку-ІІ
Witwicki A/Gazeta Polska
«США активно розігрують безпекову карту у боротьбі за європейський газовий ринок з Ґазпромом, а блокування польською компанією PGNiG виплати дивідендів є частиною цієї гри», - так російські ЗМІ коментують опубліковану минулої п’ятниці виданням «Gazeta Polska Codziennie» інформації про блокування коштів на будівництво газопроводу «Північний потік-ІІ» (Nord Stream-II).
Після статті в «GPC» під назвою «Ми обіграли росіян на газі» російські мас-медіа почали обурюватися. Публікацію зауважили також у багатьох інших країнах. Інформацію польського видання передруковували європейські та американські інформаційні агентства і портали. Новина про поразку росіян дісталася навіть до Японії.
Одним із перших ЗМІ, що написало про справу, описану в «GPC», стало російське інформагентство «ТАСС». Цитуючи «GPC», росіяни написали, що компанія PGNiG заблокувала виплату дивідендів для Ґазпрому і що це було погоджено з владою Польщі. В агентстві зауважили, що такий самий підхід до Північного потоку-ІІ мають країни Балтії. У публікаціях росіяни також розкритикували США, звинувативши їх у грі проти Росії.
Інформацію агентства «ТАСС» почали дублювати інші мас-медіа в Росії. Якщо написати в пошуковій системі речення «Польська компанія заблокувала виплату дивідендів Ґазпрому», з’являться сотні сайтів.
«Польща знайшла ще один спосіб протидіяти будівництву газогону Північний потік-ІІ», «PGNiG за згодою уряду Польщі заблокувала виплату Ґазпрому приблизно 200 млн доларів дивідендів зі спільної з Росією польської компанії EuRoPol Gaz», «Рішення про замороження дивідендів Польща вважає своєю другою найбільшою перемогою у боротьбі проти будівництва Північного потоку-ІІ» - це тільки деякі із заголовків в російському сегменті Інтернету.
Портал пише про справу EuRoPol Gaz у контексті боротьби проти Північного потоку-ІІ і нагадує про дії Вишеградської групи, рішення Управління захисту конкуренції та споживачів Польщі (UOKiK) та про надсилання клопотання про згоду до Швеції.
gpcodziennie.pl/Т.А.