Logo Polskiego Radia
Print

Климпуш-Цинцадзе: Демонтаж олігархії триває

PR dla Zagranicy
Jana Stepniewicz 27.10.2016 10:12
Українська віце-прем’єр у справах європейської та євроатлантичної співпраці розповідає про успіхи держави на ниві боротьби з корупцією
ФОТО: Українська служба Польського радіо

«Демонтаж олігархії триває», – запевняє на шпальтах видання «Rzeczpospolita» віце-прем’єр України у справах європейської та євроатлантичної співпраці Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Два роки тому у нас не було закону, який би регулював антикорупційну діяльність держави, – пояснює українська політик. – Сьогодні такий закон маємо, створено теж нові установи: Антикорупційне бюро, Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, а незабаром буде створено агентство, яке займатиметься конфіскацією майна, яке походить з корупційної діяльності».

«Але щоб антикорупційна діяльність була ефективною, необхідно, щоб судочинство в країні було незалежне», – додає Климпуш-Цинцадзе. Як каже, у цьому напрямку вже відбуваються позитивні рухи – український парламент ухвалив відповідний закон про систему судочинства, а точніше її перебудову. Віце-прем’єрка вказує теж реальні результати боротьби з корупцією, як каже, «знаряддям боротьби з корупцією та олігархами є не тільки створення відповідних установ, але й нові системні вирішення. Від серпня цього року Україна перейшла на електронну систему держзамовлень, завдяки цьому нам вдалося заощадити 5 мільярдів гривень. Ми прирівняли ціни на газ до експортних цін, – продовжує Климпуш-Цинцадзе. – Ця галузь була найбільш скорумпованою. А сьогодні ціна на газ є такою самою для громадян та підприємств. Вперше державна компанія «Нафтогаз», яка досі отримувала від держави дотації на рівні 125 мільярдів гривень щороку, принесла цього року не збитки, а прибутки».

Співрозмовниця польської газети зізнається, що вона не є вповні задоволена результами боротьби з корупцією, але робота триває, і крок за кроком впливи олігархів зменшуються. А з другого боку – держава відкриває можливості інвестування для закордонних інвесторів. На запитання про головну перешкоду в рефомуванні країни, Іванна Климпуш-Цинцадзе відповідає: «Якщо в ЄС щодня будуть шукати привід, аби відвернутися від України, то це нам не допоможе у боротьбі з корупцією і не мобілізує українців до інтеграції з ЄС. (...) Ми реформуємо Україну в умовах війни з Росією».

Я.С.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти