Logo Polskiego Radia
Print

«Rzeczpospolita»: Оборонний союз з Україною

PR dla Zagranicy
Anton Marchynskyi 27.02.2017 12:46
«Rzeczpospolita» публікує велику програмну статтю українських депутатів Ганни Гопко і Віктора Романюка
pixabay.com/niekverlaan

Щоденний часопис «Rzeczpospolita» публікує велику програмну статтю українських депутатів Ганни Гопко і Віктора Романюка під назвою «Оборонний союз з Україною». Автори переконують, що російська політика обрала за мету економічне виснаження України. Це стає особливо простим завданням з огляду на відсутність рішучої реакції на дії РФ з боку ЄС.

Депутати Верховної Ради констатують, що російська «міжнародна політика зосереджується на поверненні сфер впливу в країнах колишнього Радянського Союзу, а також на просуванні інтересів Росії в інших регіонах, у тому числі у Західній Європі. Її основні інструменти пов’язані з використанням м’якої сили та засобів енергетичного тиску».

За словами авторів статті, окрім безпрецедентної пропаганди власної точки зору, що на неї щороку призначаються величезні кошти, Росія дбає про забезпечення власних енергетичних інтересів, «насамперед у Європі, що являє собою головний ринок збуту російської сировини, з котрим, на додаток, Росія пов’язана інфраструктурно». Фактична відсутність реакції з боку ЄС на агресивні дії Росії щодо України призводить до того, що ніхто не в змозі їм завадити. Хіба що така агресія дещо гальмується санкціями з боку Євросоюзу, проте, й вони вже втрачають хоч якусь ефективність, прикладом чого може бути продаж пакету акцій «Роснєфті» швейцарській фірмі «Glencore» та катарському держфондові.

Все це становить загрозу не лише для України, але й для Польщі. «У випадку подальшого погіршення ситуації в Україні перед Варшавою постане величезний суспільний, економічний, військовий виклик, що в майбутньому може виявитися загрозою для суверенітету і територіальної цілісності цієї держави».

Саме тому, - підкреслюють Ганна Гопко і Віктор Романюк, - Польща і Україна повинні спільно відстоювати власні енергетичні інтереси в Європейському Союзі перед лицем російської загрози. Більше того, вони вбачають необхідність у створенні військового оборонного союзу Польщі та України, що у майбутньому міг би слугувати каркасом до більшого регіонального військового об’єднання, якби до нього захотіли долучитися інші країни.

«Власне українці й поляки найбільшою мірою досвідчили те, чим є російський імперіалізм. Тому саме Польща й Україна повинні консолідувати сили проти зростаючої російської загрози, захищаючи демократичний світ і його вартості».

А.М.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти