Logo Polskiego Radia
Print

«DGP»: Король Донбасу втратив малу батьківщину

PR dla Zagranicy
Anton Marchynskyi 07.03.2017 12:23
Зорганізована в лютому блокада Донбасу прискорила поразку Ріната Ахметова і дозволила росіянам захопити його фірми
Рінат АхметовРінат АхметовShakhtar.com

Блокада самопроголошених республік Донбасу, що її місяць тому всупереч волі уряду зорганізувала опозиція, прискорила поразку Ріната Ахметова і дозволила росіянам захопити його фірми, - пише Міхал Потоцький у часописі «Dziennik Gazeta Prawna».

Рінат Ахметов, чий маєток «Forbes Україна» оцінює на 2,3 млрд доларів, тепер мешкає у Києві. Хоча початково він підтримував сепаратистські рухи Донецька, сьогодні намагається жити в добрих відносинах з президентом Петром Порошенком, і таким чином зберегти частину свого впливу.

Дотепер, - розповідає журналіст, - частина підприємств Ахметова мала дивний статус. Функціонуючи на теренах, захоплених сепаратистами, вони визнавали українську юрисдикцію, сплачували податки в Україні та платили своїм працівникам у гривнях. Так було, доки донецький олігарх перебував під протекцією Москви. Зараз, однак, це змінилось: Ахметов відмовився співпрацювати з Кремлем, а разом з цим «його проблеми стали помітними, коли ветерани війни з Росією у співпраці з частиною депутатів заблокували залізничну колію, котрою з ДНР виїздив антрацит, що там видобувався». Блокаду, підкреслює газета, підтримують олігархи-конкуренти Ахметова, що не мали на Донбасі власного бізнесу.

Україна, наразі, радить собі з дефіцитом вугілля, збільшивши, зокрема, енергогенерацію на атомних електростанціях, хоч ситуація, що склалася, може призвести до зупинки теплоелектростанцій.

Тим часом, блокада призвела до проблем на підприємствах Ахметова та інших олігархів, котрі мають бізнес на Донбасі. Зокрема зупинилася праця вугільновидобувного підприємства «Краснодонвугілля» Ахметова, що є основним місцем праці у 75-тисячному місті Сорокине.

За згодою Росії, сепаратисти вирішили використати блокаду, аби привласнити прибуткові підприємства, вводячи на них «внутрішне управління». За повідомленням Depo.ua, що на нього посилається польський часопис, «ДНР» встановила контроль над 40 підприємствами найбагатшого олігарха. Подібна доля спіткала також активи інших олігархів: Сергія Тарути, Олега Мкртчана і Віктора Нусенкіса, а також благодійний фонд Ахметова. Захоплені підприємства мали б увійти до холдингу, яким керуватиме російське міністерство енергетики, хоч де факто прибутки від них надходили б до біглого олігарха Сергія Курченка. Останнього називають банкіром Родини Януковича. Таким чином, Курченкові вдалось би заволодіти активами Ахметова на Донбасі, чого «Родина» намагалася досягти ще напередодні Євромайдану.

Якщо вся ця історія однозначно приносить вигоду Росії та, зокрема, Януковичеві, то блокада і втрата цих підприємств, - підсумовує видання, - напевно завдасть збитків Україні. По-перше, зникне джерело надзвичайно важливого для української промисловості палива, у зв’язку з чим, як альтернативний постачальник, тут виникає Росія. По-друге, навіть якщо антрацитне вугілля все ж таки постачатиметься з Донбасу, то в будь-якому випадку з його продажу не сплачуватимуться податки до української скарбниці. А це близько 32 мільярдів гривень на рік.

А.М.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти