«Dziennik. Gazeta Prawna»: Сочі-2 в Криму. Мала стабілізація залита бетоном
PR dla Zagranicy
Jana Stepniewicz
11.04.2017 12:36
Путін хоче провести операцію «Сочі-2», але разом з бетоном та фондами вислав на Крим чекістів, котрі мають пильнувати незадоволених новими порядками
Flickr/NS Newsflash
«Сочі-2 в Криму. Мала стабілізація залита бетоном» – сьогоднішній «Dziennik. Gazeta Prawna» пише про ситуацію в окупованому Росією Криму.
«Міхаіл Жестяков, біограф Владіміра Путіна, у своїй книжці «Вся кремлівська рать» пише, що російський президент під час переговорів з Петром Порошенком мав порадити українському президентові, щоб той залив Донбас грішми, а не кров’ю. Так як він, Путін, зробив у Чечні. А тоді Донбас його полюбить», – починають свою статтю журналісти видання Міхал Потоцький та Збіґнєв Парафіянович. І продовжують ствердженням, що саме таку стратегію на Крим вибрала Москва. «Півострів має відчути добродіяння, які випливають з приналежності до РФ і забути про свою юридично-міжнародну українськість... З федеральних фондів на Крим ллються потоки доларів. Частина грузне в кишенях урядовців, дозрівають корупційні скандали. Незабаром вийдуть недоробки і халтурщина. Так само як в Сочі перед Олімпійськими іграми у 2014 році. Але Кремль це врахував у кошти. Найважливіше, щоб були ефекти. Незалежно від того, скільки буде розкрадено, народ мусить знати, що Путін не тільки перейняв територію, але теж вміє нею керувати». Тому Москва помпує гроші у військо, інфраструктуру, соціальну сферу... Словом, Путін хоче провести операцію «Сочі-2», але разом з бетоном та фондами вислав на Крим чекістів, котрі мають пильнувати незадоволених новими порядками, йдеться про кримських татар і меншість, котра тужить за Україною... «Якщо Путін дотримається угоди „соціальний мінімум о обмін за свободу”, важіль перехилиться на бік Росії. Якщо люди отримають малу стабілізацію, не захочуть вертатися до України», – пише «Dziennik. Gazeta Prawna». Як припускають автори статті, Путін в жесті доброї волі може запропонувати повторити референдум. Цього разу – легальний, під егідою ООН і ОБСЄ. Такий сценарій для Києва – як шах і мат. Якщо Україна погодиться на референдум – програє. Якщо ні – змучений Захід вирішить, що Київ не хоче йти на діалог, і дійде згоди з Кремлем поза головами Києва. Кожен кілометр нового асфальту на кримських автошляхах грає на користь Москви, кожен день російської влади віддаляє півострів від України», – завершується стаття про Сочі-2 в Криму.
Я.С.