Logo Polskiego Radia
Print

Скандал з ідентифікацією тіл загиблих у смоленській катастрофі

PR dla Zagranicy
Natalia Beń 02.06.2017 11:43
Ексгумації жертв смоленської катастрофи приносять чергові подробиці, пов’язані з відкриттям у трунах останків інших осіб
pixabay.com

Газета «Rzeczpospolita» звертає увагу, що в труні президента Польщі Лєха Качинського знайдено фрагменти тіл двох інших осіб. Це – не єдиний такий випадок. Ексгумації жертв смоленської катастрофи приносять чергові подробиці, пов’язані з відкриттям у трунах останків інших осіб. Як повідомила Краєва прокуратура, у результаті досліджень виявлено порушення в половині випадків – тобто 12 з 24.

У виданні «Gazeta Polska Codziennie» читаємо, що Москва заперечує будь-яку відповідальність за скандал, пов’язаний зі ставленням до тіл жертв смоленської катастрофи. МЗС Росії у спеціальній заяві переклало вину на польську сторону. Російські ЗМІ відзначили факт, що внаслідок ексгумацій, які проводяться останнім часом, стало відомо про наявність в окремих трунах останків кількох осіб. Проте, в більшості ця інформація є лаконічною і неповною. Наприклад, не згадується, що після ідентифікації в Москві до Польщі потрапили запаяні труни, які покладено в могили без відкривання.

Як пише публіцист Марцін Герман, «Москва покладає вину лише на польську сторону і за допомогою заяви речниці МЗС Марії Захарової козлом відпущення намагається зробити Дональда Туска, Еву Копач та інших відповідальних з попереднього владного табору». За словами автора, «не заперечуючи і не применшуючи їхньої вини, а також не вирішуючи, чим керувалися польські політики, які прийняли позицію абсолютної покірності відносно Москви, – варто пам’ятати, що в цій справі російська влада намагається не лише відбілити себе. Врешті-решт, це вона ускладнювала полякам роботу в Смоленську та Москві і це вона не хотіла, щоб поляки відкривали труни з тілами жертв. Російська влада, передусім, надалі намагається вести проти нас ігри і ділити нас», – наголошує дописувач.

«Польські патологоанатоми від початку не були допущені до ідентифікації тіл жертв смоленської катастрофи. Росіяни про все вирішували», – видання «Super Express» цитує доктора Димітра Ксьонжека, який брав участь в ідентифікації загиблих. Лише пізніше встановлено, що польські експерти можуть бути при тілах, але, за його словами: «наші лише оглядали одяг, бачили тіла. І це все». Ксьонжек, один із п’ятьох польських спеціалістів, присутніх тоді в Москві, каже, що там «панував величезний хаос і безлад». Він також згадує, що тодішня міністр здоров’я Ева Копач «допомагала родинам і підписувала протоколи з ідентифікації тіл», але «не далося відчути», що вона координує процес розпізнання тіл. На думку доктора Ксьонжека, ексгумації відбуваються після надто тривалого часу. «Це на сім років запізно», – додав він.

Н.Б.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти