«Gazeta Polska Codziennie»: Baltic Pipe щораз більш реальний
PR dla Zagranicy
Natalia Beń
07.09.2017 11:59
Головною метою проекту Baltic Pipe є підвищити енергетичну безпеку Польщі за допомогою унезалежнення від Ґазпрому
УСПР
Проект створення газопроводу Baltic Pipe, що з’єднає норвезькі родовища з Данією та Польщею, переходить у черговий етап. Компанії Gaz-System та Energinet, оператори польської і данської газотранспортних систем, розпочали другу стадію процедури open season, в якій учасники ринку подадуть обов’язкові пропозиції відносно резервування пропускної здатності Baltic Pipe. Це черговий крок, що наближає реалізацію стратегічної для Польщі інвестиції.
Головною метою проекту Baltic Pipe є підвищити енергетичну безпеку Польщі за допомогою унезалежнення від Ґазпрому. Завдяки прокладенню газогону під Балтійським морем і розбудові транспортної мережі та інтерконекторів стане можливим пересилання норвезького газу до інших держав нашого регіону.
Остаточне рішення у справі цього проекту буде прийняте під кінець 2018 року, а будівництво має закінчитися 2022 року. Уповноважений польського уряду з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Пйотр Наїмський заявив, що 2022 року Польща отримуватиме газ з інших джерел, ніж досі, і він гарантує, що з Ґазпромом не буде контракту, який нагадував би теперішній. За його словами, маршрутом Baltic Pipe і через термінал зрідженого газу Польща зможе отримувати 16–18 мільярдів кубометрів газу на рік, що забезпечує її потреби.
Голова Польської нафтогазової компанії PGNiG Пйотр Возняк висловив думку, що після 2022 року не буде мови ні про довго-, ні про середньотермінову співпрацю з Ґазпромом. «Україна вже півтора року радить собі без блакитного палива з Росії, отже ми також можемо», – сказав він.
Н.Б.