Logo Polskiego Radia
Print

«Rzeczpospolita»: Росія хоче Nord Stream-3

PR dla Zagranicy
Natalia Beń 22.10.2018 12:31
Кремль розглядає можливість розбудови Північного газопроводу на дві наступні гілки. Тоді Ґазпром міг би забезпечувати 70 відсотків газу для ЄС
pixabay.com/Public Domain CC0

Те, про що експерти несміливо згадували шепотом, тобто можливість спорудження п’ятої і шостої гілок газопроводу на дні Балтійського моря, минулого тижня офіційно підтвердив віце-міністр енергетики Росії Анатолій Яновський.

Газета «Rzeczpospolita» запитує, чи справді Північний газопровід може ще збільшитися. Вже проект прокладення третьої і четвертої гілок, тобто Nord Stream 2, викликає чимало протестів і розділює ЄС на прихильників і противників цієї інвестиції. Попри відсутність згоди Данії, спротив багатьох країн та загрозу американських санкцій, Владімір Путін уже попередив, що Росія збудує Nord Stream 2, хоч би мала сама його профінансувати. Сьогодні вартість проекту оцінюється на понад 10 мільйонів євро. Чимало російських аналітиків вважає, що ці гроші ніколи не повернуться або це триватиме дуже довго, тому що газопровід не працюватиме на всю потужність.

Російська сторона заявляє, що в Європі зростає попит на газ. Проте, згідно з даними Статистичного огляду стану світової енергетики за 2018 рік, найбільший попит на газ у Європі був... 2010 року. Тоді на континенті використано 567,7 мільярдів кубометрів газу, з яких у Європейському Союзі – 521 мільярд кубометрів. Відтоді попит в ЄС різко падав з кожним роком. Протягом 2006–2016 років зменшився на 1,3 відсотка. Уже три роки закупівлі газу росли, проте вони є набагато меншими, ніж вісім років тому. Причому, тоді ще не було Північного газопроводу і такого числа терміналів зрідженого газу, як зараз. Та все-таки Старий континент не мав жодних проблем із задоволенням своїх газових потреб. «Rzeczpospolita» наводить оцінку аналітика, творця компанії East European Gas Analysis Міхаїла Корчемкіна – метою Кремля є здомінувати газовий ринок у Європі та витіснити Україну як транзитну територію.

Н.Б.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти