Logo Polskiego Radia
Print

«Грузія 2008, Крим 2014, Азовське море 2018»

PR dla Zagranicy
Natalia Beń 04.12.2018 12:21
Польські газети пишуть про військову агресію РФ: «Росія та Україна: васалізувати, не окупувати?», «Путінська доктрина обмеженого застосування сили»
Москва. Кремль.Москва. Кремль.pixabay.com/Public Domain/CC0 Creative Commons

Польський євродепутат Ришард Чарнецький у виданні «Gazeta Polska Codziennie» пише про військову агресію Росії: «Грузія 2008, Крим 2014, Азовське море 2018. Треба сказати, Російська Федерація є послідовною. Старається розширити, а радше повернути частину зони своїх політичних, військових та економічних впливів». Автор статті «Росія та Україна: васалізувати, не окупувати?» звертає увагу, що операція в Керченській протоці для Москви має значення в кількох аспектах. Зробити з Азовського моря внутрішній російський басейн – це служило б зміцненню патріотичних почуттів і гордості росіян, мовляв, «ми – супердержава і беремо те, що нам належить». Невипадково операція в Азовському морі, як і підтримка сирійського режиму, відбувається в момент значного економічного послаблення Росії. Його приводом є два чинники – з одного боку, дуже низькі ціни нафти і газу; експорт енергоносіїв, крім продажу озброєння, є основою російської економіки. З другого боку – своєрідний економічний спад якоюсь мірою спричинений західними санкціями, які, попри нарікання багатьох експертів і політиків, вже мають прямий і, як видно, довгостроковий результат. Автор статті пише, що Росія не захоче загарбати всю Україну, бо це означало б війну зі збитками, не меншими ніж в Афганістані 1979 року.

Публіцист видання «Dziennik Gazeta Prawna» Марек Будзіш пише, що, здається, Москва провела випробування єдності Заходу і здатності еліт узгодити позицію щодо її поведінки. Результатами вона може бути задоволена, – читаємо в статті «Путінська доктрина обмеженого застосування сили». Тон Кремля є віддзеркаленням того, як російська влада сприйняла реакцію Заходу. А вона була слабкою, Київ та Москву поставлено на один рівень. Крім того, була обмеженою до абсолютного мінімуму. Відзначено, що заклик польської дипломатії посилити антиросійські санкції насправді залишився без відповіді. Також реакція фінансових ринків була дуже стриманою. Рубль спочатку втратив, порівняно з доларом, проте зниження було символічним, і зараз курс російської валюти майже повернувся до рівня з кінця минулого тижня.

Н.Б.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти