Професор Влодзімєж Осадчий та Людмила Козловська – ці дві постаті у минулому з’явилися у одному фонді у Люблині. Нинішній політик польських націоналістів, історик українського походження Влодзімєж Осадчий був у цьому фонді членом правління (так записано у Єдиному судовому реєстрі), а Людмила Козловська (сама це підтвердила) - координаторкою проектів, - повідомляє портал Niezależna.pl.
Портал повідомляє, що опісля засновано Фонд Відкритий Діалог. Цікаве те, що перша адреса «Відкритого діалогу» співпадає із адресою фонду, у правлінні якого був Осадчий, нинішній кандидат до Європарламенту від Конфедерації Корвін Браун Лірой Націоналісти (Konfederacjа Korwin Braun Liroy Narodowcy ).
Влодзімєж Осадчий балотується до Європейського парламенту із списку Конфедерації Корвін Браун Лірой Націоналісти – третє місце у виборчому списку в місті Люблин. Після того, як він прийняв рішення балотуватися, відомими стали деякі факти із його біографії. Виявилося, що він служив у Радянській Армії, - Осадчий сам це підтвердив.
ЗМІ повідомили, що керівником дисертації Козловської, голови Фонду «Відкритий діалог», був саме Осадчий. Знайдено навіть їхнє спільне фото. Влодзімєж Осадчий є членом правління фонду «Діалог задля розвитку Люблина». Так записано у Центральному судовому реєстрі. Із цим фондом співпрацювала у минулому Людмила Козловська – голова фонду «Відкритий діалог». Написала про це навіть в офіційній біографії, де представила себе як «координатор міжнародних проектів» у фонді, в управі якого професор Влодзімєж Осадчий.
У фонді «Відкритий Діалог» головні ролі виконують Людмила Козловська та її чоловік Бартош Крамек. Нині фонд має свій офіс у Варшаві, але починав свою діальність у Люблині. Як показують офіційні дані, на початку своєї діяльності фонд мав офіс під адресою 3 травня 18/4 у Люблині, тобто під цією ж адресою, що фундація «Діалог задля розвитку»!
Є ще постать Івана Шерстюка, члена наглядової ради фонду «Діалог задля розвитку». Як читаємо у рапорті Мацєя Рея, Шерстюк вів фірму із адресами у Києві, Харкові та Севастополі, звідки походить сім’я Козловських. За деякими джерелами, він мав отримувати кошти на діяльність від Мухтара Аблязова, якого дуже захищає фонд «Відкритий діалог». Шерстюк після поверення до Львова був арештований за підозрою у замовленні вбивства свого боржника. Надалі однак його прізвище помітне у наглядовій раді люблинського фонду – того самого, членом правління якого є Влодзімєж Осадчий.
Кандидат Конфедерації до Європарламенту був також повноваженим люблінського воєводи з питань співробітництва з Україною. З цієї посади професора звільнено після того, як польські спкецслужби оприлюднили дані, що він може бути сумнівною особою у контексті безпеки польської держави.
Як пише портал, «Ми зв’язалися з проф. Влодзімєжом Осадчим – запитали про Фонд "Діалог задля розвитку", його присутність в управі, співробітництво з Козловською, а також співпадання адрес Фонду "Діалог задля розвитку" та початків фонду "Відкритий діалог".
На більшість запитань кандидат Конфедерації відповідав у подібний спосіб. Пробував переконувати, що події понад десятирічної давності - це спонука політиків Право і Справедливість.
У випадку Фонду "Діалог задля розвитку" ствердив, що фонд віддавна не працює, а він вже не працює в його управі. Фонд засновано, коли виринула ідея заснування Польсько-Українського Університету. "У мене відстуні знання на тему цього середовища від 2009 року", - запевнив Осадчий.
Кілька разів ми допитували, чи був членом управи Фонду Діалог Задля Розвитку. Він натякнув, що видно її не виреєстрували у суді.
,,Маю свідомість, що такий суб’єкт не існує’’- ствердив.
Він заперечив співробітництву з Козловською, хоча вона сама підтвердила роботу задля фундації, якої Осадчий був (є?) членом управи. Хоча зізнався, що...
,,Пані Козловська була пов’язана почерез Шерстюка із фондом, з цим середовищем, про яке ви згадуєте’’ – відповів Осадчий на одне з наших запитань».
niezalezna.pl/АР