Logo Polskiego Radia
Print

GW: Політичний ураган над Україною

PR dla Zagranicy
Anton Marchynskyi 20.05.2019 10:45
Понеділкова «Gazeta Wyborcza» публікує розмову з професором Ярославом Грицаком
Ярослав Грицак читає лекцію «Як подолати історію?» на першому занятті вуличного університету біля Львівської ратуші, квітень 2012 р.Ярослав Грицак читає лекцію «Як подолати історію?» на першому занятті вуличного університету біля Львівської ратуші, квітень 2012 р.Wikipedia, Володимир_Ф - CC BY-SA 3.0

Понеділкова «Gazeta Wyborcza» публікує розмову Вацлава Радзивіновича з професором Ярославом Грицаком. В Україні всі торгуються з усіма. Гра йде за дострокові вибори та склад наступного парламенту. А Путін розраховує, що зможе отримати владу, що лежить на київській вулиці, - каже український історик і публіцист.

«Ці ігри відбуваються за кулісами, у тіні. Певності у тому, що вдбувається, мати не можна, залишається лише здогадуватися. На мою думку, найважливіші наші політики "під килимом" борються, торгуються за те, хто у наступній Верховній Раді отримає "золоту акцію"». Адже не схоже, - каже Ярослав Грицак, - що хоч якась сила здобуде в українському парламенті вирішальну більшість. Фракції матимуть по 10-15% мандатів.

Роль новообраного президента, натомість, у цьому процесі незначна: «Для нього було важливим скласти присягу настільки швидко [до 27 травня], аби бути в змозі розпустити Раду і призначити дострокові вибори, а не чекати із ними до кінця каденції парламенту в жовтні. Він розумів, що до того часу капітал довіри, який йому надали виборці, може розтанути і в новому складі (Верховної Ради – ред.) він не матиме сильної фракції. Проте інструменти, необхідні для проведення цієї операції, були не в його руках, а у політиків, що керують Радою, та у депутатів, котрі зовсім не поспішають залишати парламент».

Натомість урядова «Российская газета» вже виставляє Зеленського як ні на що неспроможну фігуру: «Правителі Росії за всяку ціну намагаються довести, що немає нічого небезпечнішого за демократію. У їхній нарації Україна є і має бути неспроможною державою, охопленою хаосом. Вони ні за що не хочуть визнати, що в сусідній країні – якого б замішання в нас не було – є демократія. Й то стабільна, сильна». Проте, наголошує історик, «збентеження викликає факт, що наша сьогоднішня ситуація нагадує російську 1917 року, що повалила царат». «Влада лежала тоді на вулиці. І її захопили не такі вже й сильні, але цинічні й хитрі більшовики. Сьогодні, як гадаю, Владімір Путін розраховує на те, що і йому випаде той щасливий момент, коли він зможе отримати владу, що лежить на київській вулиці».

А.М.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти