Logo Polskiego Radia
Print

Польща - США: безпека і бізнес

PR dla Zagranicy
Lidia Iwaniuch 13.06.2019 11:37
«GPC»: Інвестиції, які вдаряють в інтереси Росії треба захищати. Це пасує нам, це також пасує американцям
Вашингтон. 12.06.2019р. Президенти Польщі Анджей Дуда і США Дональд ТрампВашингтон. 12.06.2019р. Президенти Польщі Анджей Дуда і США Дональд Трамп PAP/Radek Pietruszka

Усі центральні видання Польщі повідомляють про візит президента Анджея Дуди до Вашингтона.

«Dziennik Gazeta Prawna» наголошує, що з 2015 року, тобто за період, коли при владі є Право і справедливість, США радикально збільшили число своїх солдатів над Віслою. Це стримує потенційного агресора і поліпшує безпеку Польщі, натомість відбувається всупереч позиції Берліна, який навіть не пробує приховувати, що в цьому питанні у нього інша політика. Парадоксально, розбійний напад Росії на Україну в 2014 році призвів до того, що Північноатлантичний альянс позбувся будь-яких ілюзій щодо дій Москви. Видання нагадує, однак, що Польща не є 51 штатом США, і що не варто погоджуватися на все, чого запрагне Вашингтон.

Своєю чергою «Gazeta Polska Codziennie» в коментарі політолога Пшемислава Журавського вель Ґраєвського вказує, що військова і енергетична польсько-американська співпраця мають сильні основи, тобто спільні інтереси. Польща приймає частину відповідальності за захист східного флангу НАТО, а отже, здобуває підтримку Трампа, який хоче, щоб його переобрали на другий термін. Здобуває підтримку Пентагону, який розуміє загрози з боку Росії, здобуває теж підтримку американської збройової промисловості, яка отримує нові замовлення. Польща хоче звільнитися від російської залежності в питанні газу, американці, натомість, хочуть продавати свій газ. А отже, як наголошує видання «Gazeta Polska Codziennie»: інвестиції, які вдаряють в інтереси Росії, треба захищати. Це пасує нам, це також пасує американцям.

Натомість «Rzeczpospolita» в коментарі Єжи Гащинського підкреслює, що нині краще, ніж будь-коли раніше видно, що безпека Польщі залежить саме від США. І справа не лише в тому, що в ЄС європейську політику оборони тільки обговорюють, замість реалізувати. Ідеться про те, що основні європейські гравці мають хибне переконання про Росію. А це стосується в першу чергу Німеччини, яка вважає, що Трамп і США – це більша загроза безпеці, ніж Путін і Росія. Останнім часом, ледь не щодня, якийсь німецький політик зізнається в любові до Москви, а лідирують у цьому прем’єр-міністри східних земель Німеччини. Поки не відомо, чи і коли ці почуття перетворяться в політику федерального уряду в Берліні. Проте відомо, що треба зміцнювати військовий союз зі США, – переконує «Rzeczpospolita».

Л.І.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти