Logo Polskiego Radia
Print

Wprost: «Ціна страху»

PR dla Zagranicy
Anton Marchynskyi 17.06.2019 12:09
«Президент привозить зі США конкретні досягнення, бо американцям задобрювання поляків дуже знадобиться у глобальній грі»
Анджей Дуда у Сан-Хосе, 16.06.2019Анджей Дуда у Сан-Хосе, 16.06.2019PAP/Radek Pietruszka

«Спроби применшення результатів візиту Анджея Дуди до Вашингтона не мають сенсу. Президент привозить зі США конкретні досягнення, бо американцям задобрювання поляків дуже знадобиться у глобальній грі», – пише Якуб Мєльнік у статті «Ціна страху» в тижневику «Wprost».

«Якби не напружені відносини з Росією, насторога у стосунках США з Німеччиною, якби не Трамп і його штурханина із Китаєм, якби не війна у Сирії, Іран, Крим, Україна та Північний потік, хтозна, чи президент Дуда мав би такі причини для задоволення, як зараз», – наголошує публіцист.

«Те, що у Польщі буде більше американських солдатів, більше техніки і більше інфраструктури, яка дозволятиме швидко збільшити чисельність союзницьких військ, – це насамперед результат внутрішніх американських підрахунків. США, як і кожна імперія, вище за союзи ставить свої інтереси. Ми болісно в цьому переконалися за правління президента Барака Обами, який одним рухом відкинув вже готовий проект спорудження системи протиракетної оборони в нашій країні, не жаліючи заразом теплих слів для Польщі й поляків. Америка мала тоді інші інтереси, бо розраховувала на те, щоби домовитися з росіянами. Обама жорстко помилився, бо його наївні підрахунки скінчилися на російському вторгненні до України. Якби американські ракетні установки стояли у Польщі, то цієї операції напевно би не було. А оскільки вона відбулася, то було потрібно повернутися до концепції відстрашування братів-москалів, з безперечною вигодою для безпеки Польщі, – пише Якуб Мєльнік, і додає, – Нічого, однак, не можна отримати безкоштовно. Союзницьку підтримку треба купити, про що, власне, президент Трамп каже прямо від початку своєї каденції. Отже, ми її купуємо, інвестуючи у винищувачі-невидимки F-35, за якими у світі стоїть довга черга охочих і котрих не кожному союзнику США дозволено мати. Купуємо також американську підтримку завдяки енергетичним контрактам, адже 8 млрд доларів, витрачених за американський скраплений газ – це не лише спосіб зменшення залежності від сировини з Росії…».

А.М.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти