Logo Polskiego Radia
Print

Огляд преси за вівторок

PR dla Zagranicy
Lidia Iwaniuch 07.02.2012 10:40
На Євро 2012 у Польщі може приїхати менше вболівальників, ніж прогнозували організатори чемпіонату

На Євро-2012 у Польщі може приїхати менше вболівальників, ніж прогнозували організатори чемпіонату – інформує «Dziennik Gazeta Prawna». Організатори оцінювали, що на матчі до Польщі може приїхати навіть 710 тисяч осіб. Тим часом, після вступних декларацій організацій уболівальників виходить, що глядачів може бути ледь 200 тисяч – наголошує Даріуш Лапінський з Товариства PL.2012, який відповідає за проекти зв’язані з уболівальниками.

І ось приклади, згідно з найновішими оцінками, на матч команди Чехії, що відбудеться у Вроцлаві, може приїхати якихось 10-12 тисяч фанатів футболу. Подібного числа слід сподіватися у випадку російської, хорватської та ірландської команд. А під час матчів, у яких гратимуть італійці, іспанці та греки – взагалі мовиться про 5 тисяч осіб.

Своєю чергою, директор з питань зв’язку в Товаристві PL.2012 Міколай Пйотровський, заспокоює, що треба сподіватися більшого числа вболівальників, оскільки не з усіма групами вболівальників вже були переговори.

Що ж, проблеми з визначенням числа гостей мають не лишень у Польщі. Те ж саме стосується цьогорічних Олімпійських ігор у Лондоні. Спершу мовилося про один мільйон гостей, тепер появляється число несповна 400 тисяч – інформує «Dziennik Gazeta Prawna».

Газети повертаються до справи міжнародної угоди ACTA, оскільки в понеділок у прем’єр-міністра Туска відбулася зустріч в цій справі. «Rzeczpospolita» повідомляє, що дебати голови уряду з творцями, блогерами та користувачами Інтернету, не вияснили сумнівів, які викликає ця угода. Прем’єр свідомий, що він сам, і люди з його оточення, зробили декілька вагомих помилок. Передусім забракло основного: широких консультацій у час, коли вирішувалося питання ACTA. Громадян здивувало, що ніхто не поцікавився їхньою думкою у справі секретної угоди, наслідки якої можуть бути вирішальними для громадських прав і свобод – пише в своєму коментарі Томаш Пєтриґа. Дональд Туск заспокоює, щоправда, що не буде ратифікації документа, поки всі сумніви не будуть вирішені. Але це лише слова, бо коли більшість країн ЄС ратифікує угоду, Польща не матиме виходу.

«Gazeta Wyborcza» своєю чергою додає, що дебати в прем’єра тривали майже 8 годин, однак не можна сказати, що питання вирішено – стверджує коментаторка щоденника Ева Сєдлєцька. З газети дізнаємося також, що чехи припинили ратифікацію ACTA, а чеський уряд проведе детальний аналіз угоди. У Чехії теж були протести проти документа, проте значно менші ніж у Польщі.

І в щоденнику «Gazeta Wyborcza» можемо прочитати кілька теплих слів на адресу польського консульства у Львові. Це консульство не мало позитивної оцінки серед українських громадян, оскільки не раз мовилося про те, що це місце малопривітне, і не дуже відкрите на потреби українців. Тимчасом, нещодавно, у Львові, тобто там, де Польща видає найбільше віз у світовому масштабі, і де завжди були з візами проблеми, новий генеральний консул розіслав листи до 400 місцевих особистостей. У цих листах запрошує їх до консульства, щоб отримати багаторазову візу на 5 років. Звичайно, якщо ці особи бажають таку візу отримати. Це віза, яка відкриває дорогу не лише до Польщі, але до всієї Європи. Як наголошує Марцін Войцєховський – такий малий жест, але дуже корисний, і для Польщі, і для України. Можливо, інші польські консульства в Україні теж підуть цим шляхом?

Л.І.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти