У центральних газетах, нині, інформація про відставку шефа Національного центру спорту Рафала Каплера. Про справу пишуть всі щоденники, оскільки відставку супроводжує просто колосальна фінансова нагорода.
«Gazeta Wyborcza» повідомляє, що відставка Рафала Каплера має зв’язок з запізненнями при будові та відкритті Національного стадіону.
І дійсно, у первісному плані стадіон мав бути готовим у червні 2011 року. Відкрито його з великим запізненням, щоб зразу закрити, а потім знов відкрито, але зразу ж таки закрито, бо весь час, щось треба підремонтувати і підправти. Минулого тижня, як наголошує щоденник, стадіон не отримав згоди поліції на проведення матчу команд Вісла Краків - Леґіа Варшава за Суперкубок країни. Поліцейські переконували, що система ретрансмісії поліційного сигналу не працює належним чином. І це був вже черговий захід, який не відбувся на Національному стадіоні. Отже, причини для відставки Рафала Каплера зрозумілі. Виникає запитання, чому, і за що, Каплер на допобачення отримав 570 тисяч злотих, (170 тисяч доларів?)
На це питання є відповідь. Як інформує «Gazeta Wyborcza», саме так записано у його менеджерському контракті.
Іноземці рушили легалізувати своє перебування в Польщі – про це інформує «Dziennik Gazeta Prawna». Видання повторює, що цьогорічна аболіція більш «людяна» ніж попередні, а отже, іноземці охоче приходять легалізувати своє перебування. Наводить дані: яке число, і де, мігранти зголошуються. (Українці – це після в’єтнамців найчисленніша група). Цитує слова викладачки і голови фонду Наш вибір Мирослави Керик, яка твердить, що важко оцінити скільки насправді осіб вирішить скористатися аболіцією. Надалі люди мають сумніви, чи наприклад, дійсно таким особам не загрожує депортація. Далі, навіть якщо хтось отримає згоду на дволітній період перебування, може мати проблеми з продовженям документів, бо важко доказати легальність працевлаштування, оскільки більшість іноземців надалі працює нелегально. Тобто, так, аболіція «людяна», але сумніви залишаються – наголошує «Dziennik Gazeta Prawna».
І на закінчення – День святого Валентина у газетах. Щоденники явище відмітили. « Rzeczpospolita», наприклад, наголошує що майже 75% поляків декларує закупівлю подарунка. Для продавців – це третє щодо важливості свято в році. 14 лютого клієнти штурмують крамниці у пошуках червоних сердець та червоних троянд. Поляки не відрізняються особливо у своїх смаках від американців. Найпопулярніші подарунки, окрім названих, це ще прикраси і солодке. В Азії – це свято теж б’є рекорд популярності, але окрім різного роду кітчових ґаджетів, можна придбати, наприклад, велику котлету у формі серця.
Л.І.