«М’ячем у вікно» та «М’яч у полі»
PR dla Zagranicy
Lidia Zalitacz
19.05.2012 16:43
Ґюнтер Фергойґен до чільників ЄС: Якщо ми хочемо, щоб український народ приєднався до ґрона модерних європейських держав, він мусить мати чітко визначену мету.
У тижневику «WPROST», у коментарі під заголовком «М’ячем у вікно», колишній комісар з питань розширення ЄС Ґюнтер Фергойґен критикує політику ЄС щодо України.
Рішення про те, щоб Євро-2012 грати водночас в Польщі та Україні було насичене політичним змістом. «Йшлося про те, щоб чітко підкреслити, що Україна належить до Європи, подібно як і Франція. І ніде правди діти – це була дуже добра ідея, якій сприяли перш за все в Польщі», – читаємо в коментарі .
Однак, на думку Фергойґена, між іншим, з приводу закликів до бойкоту Євро, цей план не вдасться. «Нараз політики почали закликати до бойкоту чемпіонату в Україні і кажуть, що в Україні панує диктатура, тому не треба її підтримувати. У центрі цього спору є Тимошенко».
Колишній комісар ЄС пише, що справа не є такою однозначною. «Процес екс-прем’єр дійсно виглядає підозріло, і можна зробити висновки, що йшлося про політичний реванш. Проте, – з рукою на серці, – сама Тимошенко не є ні іконою демократії, ні прикладом верховенства права». На думку Фергойґена, вона несе головну відповідальність за те, що помаранчева революція не принесла сподіваних плодів. Тому дивує, – пише він у польському тижневику, – що її актуальні прихильники не вимагали від неї реформ, на відсутності яких наголошують тепер».
Перед Україною ще довгий шлях демократизації, «проте у багатьох країнах ЄС взагалі не є краще» – зауважує автор коментаря.
Ґінтер Фергойґен позитивно оцінює підтримку Євросоюзу для молодих демократій, яким ЄС відкривав вірогідну європейську перспективу. «На жаль, перед Києвом до сьогодні така перспектива не була відкрита. Це фатальна стратегічна помилка. Якщо ми хочемо, щоб також український народ приєднався до ґрона модерних європейських держав, він мусить мати перед собою чітко визначену мету», – підкреслює політик. Успіх бойкоту Євро-2012 означатиме, що ЄС закриє вікно і залишить Україну напризволяще. Однак, чи напевно напризволяще? – ставить питання Ґінтер Фергойґен у тижневику «WPROST».
У цьому ж тижневику – стаття «Як живе в’язень Тимошенко». За українськими ґратами людина бореться, щоб вижити. Якщо трапиться «нещасний випадок», то не можна розраховувати на справедливість. Екс-прем’єрам живеться там не надто краще, – читаємо у статті Малґожати Ноцунь.
Тижневик «POLITYKA» пише зокрема про те, що досягнути успіху в футболі можна навіть у полі кукурудзи. У статті «М’яч у полі» (Piłka w polu) читаємо про великий успіх футбольної команди з села Нєцєча, Тарнівського повіту, що у Малопольщі. Ця нікому не відома ще 20 років тому команда, яку створили при сімейному підприємстві власники заводу, що виробляє бруківку, саме ввійшла до першої футбольної ліги. Виявляється, що клуб, яким управляють бездоганно, може постати навіть у полі кукурудзи, – пише POLITYKA.
Л.З.