Logo Polskiego Radia
Print

На лікування до польських санаторіїв і поліклінік

PR dla Zagranicy
Volodymyr Priadko 17.03.2017 15:11
  • TUR med 18.03.17.mp3
Стоматологічний туризм навіть дочекався своєї окремої назви, – дентуризм
pixabay.com/Public Domain CC0

Ось уже три роки у Польщі постійно популяризується медичний туризм і тепер вона єдина з країн Центрально-Східної Європи, яка опинилася на світовій туристичній карті світу саме з такими послугами. Минулого року у давній польській столиці відбувся І Краківський конгрес медичного туризму.
Вартість польського ринку медичного туризму сягає двох мільярдів злотих. Зростає кількість іноземців, які користуються послугами польських стоматологів та пластичних хірургів. Стоматологічний туризм навіть дочекався своєї окремої назви, – дентуризм найпопулярніший серед англійців, німців та данців. Британцю, наприклад, набагато вигідніше поставити коронку у Кракові, а при цьому ще й відвідати пару польських міст, ніж у себе на Батьківщині. Тим більше, що дешеві авіалінії швидко доставлять дентуриста на місце призначення.

Збільшилася також вартість однієї процедури – 2011 року іноземний пацієнт за одну процедуру платив в середньому 2,4 тисячі злотих, а тепер до чотирьох тисяч. Медична туристика динамічно розвивається у всьому світі. Проте, перевагою Польщі є корисні ціни та висока якість послуг, це приваблює над Віслу пацієнтів не тільки із Західної Європи, а й навіть з-за океану.

Викладач Вищої банківської школи у Хожові Кристина Щесни у розмові з агентством Newseria каже, що до польських санаторій, на вельнес і спа, приїжджають не тільки старші туристи:

«Це не так, що до санаторіїв приїжджають лише хворі чи старші особи. Виявляється, що понад 30% відвідувачів, - це люди до 35 років. Люди, які хочуть дбати про власне здоров’я. Поруч з цим туризимом вельнес і спа, з’являються нові форми медичного туризму».

Заможні американці, англійці, французи, німці, голландці, шведи не цураються лікувального туризму в бідніших країнах. Адже, вони у Польщі, Чехії чи в Угорщині платять за відповідні операції набагато менше, фактично лишень десяту частину того, що мали б платити у своїх країнах.
Крім цього, з’явився ще один цікавий тренд – готелі тільки для жінок:

«Медичний туризм сьогодні, - це поїздки з метою здійснення операції (наприклад, пластичної, хірургічної, стоматологічної, косметичної). А серед новинок – жіночий туризм. Жінки стають все впевненіші, свідомі свого значення і вони хочуть відпочити без родини, без дітей, присвятити час лише власній особі. Тому багато готелів, особливо у Франції, пропонують туристкам перебування в готелі, де проживають лише і виключно жінки. Їх обслуговує жіночий персонал, вони у такій атмосфері не мусять застосовувати макіяж, наряджатися, вони часто на сніданок приходять в піжамах, а на вечерю - з рушником на голові, прикриваючи ще мокре волосся».

У Польщі останніми роками виникла мода на, так звані, кулінарні шляхи, зазвичай вони проходять майже через усі воєводства: Підляшшя, Підкарпаття, Сілезія, Вармія і Мазури… У столичному, мазовєтському воєводстві, діє, наприклад, «Мазовєцька шляхетська міха», - це кулінарний шлях зі старопольськими традиціями і один з елементів туристичної пропозиції столичного регіону «Шлях фольклору і cмаків Мазовії»:

«Кулінарний туризм це не тільки відвідування ресторанів. Сьогодні з’являється, так звана, кулінаристика. Тобто, це явище, яке нам пропонує різноманітні заходи, пов’язані з кулінарією. Наприклад, наука готування з якимось відомим кухарем, або процес закупівлі різних харчових продуктів, відвідування місць, де народилася якась страва, або різного роду кулінарні маршрути з відвідуванням різноманітних місць. Для цього ми отримаємо відповідну інформацію, дізнаємося про фольклор, музику – усе це сприяє чудовій подорожі».

Кристина Щесни нагадує також, що існує енотуризм, тобто мандрівки до виноробних регіонів, знайомство з виноробнями; біротуризм, який пов’язаний з варінням пива.

В.П.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти