Logo Polskiego Radia
Print

Пісня «Ми слов’яни» - новий хіт польського Інтернету

PR dla Zagranicy
Olena Babakova 23.11.2013 15:03
Культурні новини тижня, що минає
youtube.com

23 листопада один з найбільш знаних польських диригентів та композиторів Кшиштоф Пендерецький відсвяткував своє 80-ліття. Його називають творцем авангардного напрямку класичної музики – соноризму. Вже понад півстоліття його композиції входять до репертуарів найвідоміших оркестрів, філармоній та оперних театрів. З нагоди ювілею композитора у Варшаві протягом тижня проходив Фестиваль Кшиштофа Пенедрецького, котрий завершився гала-концертом у Національній Опері. Зі сцени прозвучали «Плач за жертвами Хіросіми», «Duo Concertante» та «Concerto grosso» Пендерецького. У 2000 році Пендерецького визнали найкращим з живих композиторів сучасності. З 2005 він є кавалером польського ордена Білого орла. Музику Пендерецького можна почути у фільмах «Катинь» Анджея Вайди, «Рукопис віднайдений у Сарагосі» Єжи Кавалеровича та «Острів таємниць» Мартіна Скорсезе.

«Біжи, хлопче, біжи» - це назва нової німецько-польсько-французької кінострічки, присвяченої непростій долі маленького втікача з Варшавського гетто. Її цього тижня представили на фестивалі у Коттбус в Німеччині, де фільм одразу отримав Приз глядацьких симпатій. Сюжет картини обертається довкола пригод 8-річного хлопця, сироти, який тікає з єврейського гетто у воєнній Варшаві, і змушений шукати нового безпечного місця. Ця історія що має реальний прототип, її на початку 2000-х описав ізраїльський письменник Уріе Орлев, котрий сам походить з польської столиці. Режисером екранізації став німецький режисер-володар Оскара Пепе Данкварт. Роль хлопця-втікача зіграли молоді польські актори Каміль та Анджей Ткач. Серед зірок польського кіно у стрічці присутні Збіґнєв Замаховський та Ґражина Шаполовська. Критики прогнозують нові нагороди для цієї стрічки.

Енн Епплбаум, відома американська журналістка, лауреат Пулітцеровської премії, та дружина міністра закордонних справ Польщі, отримала цього тижня нагороду Cundil Prize за свою останню публікацію «За залізною завісою. Зневолення Східної Європи 1944-56». Це найвища відзнака, яку може отримати автор книги на історичну тематику. Епплбаум зазначає, що метою цієї книги було пояснити людям на Заході, як комунізм зміг вкорінитися у Польщі та сусідніх країнах після Другої світової війни. «За залізною завісою» вперше було опубліковано в США ще восени минулого року, нещодавно відбулася прем’єра польського видання.

«Ми слов’яни знаємо, як наше на нас діє, вміємо крутити тим, чим мама нагородила», - співає полька Клео у кліпі «Ми слов’яни». Незважаючи на незатійливий текст, відео розміщене на сервісі Youtube на початку листопада переглянули вже понад 17 мільйонів користувачів. Дівчата, вдягнуті у традиційні краківсько-ловицькі костюми під ритми r-n-b розповідають про принади вибору свого, слов’янського. Поки критики хвалять виконавців за добре почуття гумору, англійська ВВС зробила спеціальну передачу про цю композицію, назвавши її Інтернет-відкриттям місяця.

IAR/Gazeta Wyborcza/О.Б.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти