Logo Polskiego Radia
Print

У Варшаві відкриють виставку ікон художників з Польщі, України, Литви і Сербії

PR dla Zagranicy
Taras Andrukhovych 15.02.2019 11:00
На експозиції буде приблизно 50 ікон, написаних під час Х Міжнародного іконописного пленеру в Новиці
facebook.com/MuzeumMAW/

Приблизно 50 ікон, написаних під час Міжнародного іконописного пленеру в Новиці (Малопольське воєводство), будуть представлені на виставці «Час смерті – Час життя», що відкриють сьогодні у Музеї Варшавської архідієцезії. Експозиція триватиме до 10 березня.

На виставці можна буде побачити ікони зі зображеннями сцен, зокрема, це: «Вигнання з раю», «Потоп», «Жертвопринесення Ісаака», «Перехід через Червоне море». Крім робіт із страдницькими темами, представлені ікони, що зображують присутність Воскреслого Ісуса Христа, а також сцени зцілень.

На виставці є роботи, написані під час десятих міжнародних майстер-класів з іконопису, що пройшли у вересні 2018 року в Новиці. У двотижневому пленері взяло участь 40 художників з Польщі, України, Литви та Сербії. Готуючи десяті новицькі майстер-класи з іконопису, організатори звернулися до слів Христа, які він сказав перед могилою Лазаря у Віфанії: «Хто вірить у Мене, хоч і вмре, буде жити. І жоден, хто живе й вірить у Мене, не помре ніколи». Ці слова передають сенс щорічних зустрічей у Новиці художників, теологів, істориків та мистецтвознавців.

Формат новицьких зустрічей дозволяє митцям використовувати авторську реалізацію та свободу у виборі ресурсів для зображення євангельського послання, що впливає на сутність. У зв’язку з цим постає стильова різноманітність творів.

Серед презентованих ікон можна побачити абсолютно нові рішення у зображенні, що були представлені в іконографії протягом століть. Більшість новицьких робіт відходить від традиційного представлення ікони у розумінні порівняно вдало виконаної копії вже існуючої ікони.

Виставка «Час смерті – Час життя» вже була презентована в Окружному музеї в Новому Санчі та у Національному музеї ім. А. Шептицького у Львові.

PAP/Т.А.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти