Послугами таксі користується дедалі більше поляків
PR dla Zagranicy
Lidia Zalitacz
02.10.2013 15:20
Ситуація на польському ринку праці незначно поліпшилася.
«Громадянські бюджети» стають у Польщі все популярніші.
Курси валют
ФОТО: Польське радіо
Курси валют у Національному банку Польщі:
1 EUR – 4,22 PLN
1 USD – 3,12 PLN
1 UAH – 0,38 PLN
Число осіб, які користуються послугами таксі у Польщі за останні 10 років збільшилося на 30 відсотків – подає «Puls Biznesu». Річні видатки на проїзд таксі у самій лише Варшаві сягають 450 мільйонів злотих (понад 100 мільйонів євро). Послугами таксі у Польщі щодня користується близько 400 тисяч пасажирів. 80% проїздів відбувається у 20-ти найбільших польських містах – показує аналіз опрацьований Польською мережею таксі 19123 (PST). Таксі найчастіше користуються особи віком від 35 до 50 років. 60% замовлень складають жінки. Серед індивідуальних клієнтів, близько 11% – це іноземці.
Ситуація на польському ринку праці незначно поліпшилася – показує рапорт Бюро інвестицій та економічних циклів. Рівень безробіття протягом трьох останніх місяців становив 13,4%.
Міністр праці Владислав Косіняк-Камиш сподівається, що найближчим часом рівень безробіття не перевищить 14-ти відсотків. Він вірить, що утримати такий рівень допоможуь додаткові кошти з Фонду праці на активізацію безробітних осіб.
– Працедавці розраховують на проведення стажувань, вишколів, на зменшення коштів праці, а це може бути реалізоване за допомогою дофінансування зайнятості, так зване субсидійоване працевлаштування, бо завдяки тому кошти праці зменшуються, – сказав міністр.
Збільшення субсидій потрібне, зокрема, восени, коли після сезонних робіт, на ринку праці настає більш складний час – зазначив Косіняк-Камиш.
За даними рапорту Бюро інвестицій та економічних циклів, серед позитивних сигналів на ринку праці слід зауважити зменшення кількості нових безробітних, які реєструються у центрах зайнятості.
Все більшу популярність здобувають так звані «громадянські бюджети». Чиновники на місцях зрозуміли, що просто не випадає, щоб мешканці не могли самі вирішувати, на що видати частину бюджету. В чому полягає громадянський бюджет, пояснює безкоштовне видання «Metro»: влада міста або району виділяє невелику частину бюджету, якою можуть розпоряджатися самі мешканці (до 2%). Під час зустрічей з мешканцями чиновники пояснюють, як оформити документи. Місцевий орган реалізує ті проекти, які здобудуть найбільшу підтримку громадян.
У рамках «громадянських бюджетів», наприклад, мешканці міста Ґлівіце проголосували за побудову стоянок при одній з поліклінік. Жителі Тарнува виступили за модернізацію вулиць у районі Westerplatte. А мешканці Радома підтримали Радомський банк харчів – волонтери привозять залишки з сільськогоспордарської біржі, з яких їдальні готують обіди для найбідніших. У голосуваннях, на що видати гроші з місцевого бюджету, бере участь все більше осіб – повідомляє «Metro».
Л.З.