Logo Polskiego Radia
Print

Україна з перспективами на сланці

PR dla Zagranicy
Volodymyr Priadko 22.10.2013 12:38
Польський міністр переконаний, що для України розробка сланців має величезне значення
ФОТО: Польське радіо

Курси валют у Національному банку Польщі:

1 EUR – 4,17 PLN

1 USD – 3,05 PLN

1 UAH – 0,37 PLN

«Україна має дуже добрі перспективи відносно сланцевого газу» - сказав віце-міністр довкілля та Головний геолог Польщі Піотр Возняк і визнав, що він би заздрив, якби фірми, що займаються пошуком сланців, перейшли з Польщі в Україну.
Польський міністр переконаний, що для України розробка сланців має величезне значення, адже це сприятиме напливу інвестицій, швидкому зростанню виробництва газу та енергетичній безпеці.
Піотр Возняк каже, що Україна знаходиться у тій же геологічній зоні, що й Польща, тому має подібні копалини. Крім цього, українці потребують великої кількості палива, але отримують його за дуже високими цінами.
Польський віце-міністр довкілля переконаний, що Україна може сподіватися на успіх, бо має добре вишколені кадри. «Там завжди був дуже добре розвинений сектор геології. Тепер необхідно попіклуватися, аби він мав доступ до кращих інструментів. Це також корисно для інвесторів, які очікують грамотних і добрих працівників», - каже Піотр Возняк.

Як ми вже не раз повідомляли, ось уже кілька місяців між акціонерами ґданського суднобудівного заводу Stocznia Gdańsk - українською компанією Gdańsk Shipyard Group, що її контролює український підприємець Сергій Тарута, та польським державним Агентством Розвитку Промисловості (ARP), компанії, що належить до держмайна, ніяк не дійде до плідної співпраці. Тим часом, легендарна ґданська судноверф, де зародилася Солідарність, ось-ось збанкрутує.
Представники заводської профспілки звернулися до колишнього лідера Солідарності на цьому ж підприємстві, лауреата Нобелівської премії, колишнього президента Польщі Лєха Валенси.
А він обіцяє, що зробить все можливе для порятунку корабельні і каже, що вже тривають переговори у цій справі:

- Це дуже нелегка проблема, деякі справи вже зайшли занадто далеко, але я, все ж таки, маю надію, - ми ще раз знайдемо якийсь вихід із ситуації. Я зроблю все що можу, аби врятувати корабельню. Але, не забуваймо, що вона вже має власника, який володіє більшістю майна верфі. Я був, зрештою, противником і залишуся ним до кінця, противником продажу матері-судноверфі будь-кому, - каже Лєх Валенса.

На думку колишнього лідера Солідарності, найкращим вирішенням сьогодні був би викуп верфі. А нинішні проблеми легендарного підприємства, - вважає Валенса, - великою мірою сталися через те, що Польща кілька десятків років перебувала під гнітом комунізму і за цей час 70% польської економіки було зав’язано на Радянському Союзові.

В.П.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти