Курси валют у Національному банку Польщі:
1 EUR – 4,17 PLN
1 USD – 3,03 PLN
1 UAH – 0,36 PLN
Згідно з даними Головного статистичного управління, товарний експорт з Польщі протягом січня-жовтня збільшився на 6% і сягнув 127,5 млрд. євро.
Імпорт до Польщі склав дещо більше – майже 129 мільярдів. Найшвидше експорт зростав на ринки, що розвиваються. Серед отримувачів польських товарів в ЄС найбільша динаміка зростання спостерігається у Швеції, Словаччині, Угорщині, Бельгії та Іспанії. Окрім євросоюзного ринку багато товарів з країни над Віслою відправлено до США та Норвегії. Найшвидше з країн СНД польський експорт зростає до Білорусі – 14,7%, а також до України і Росії – 7,5%.
Серед польських товарів за кордон найбільше відправляється сільськогосподарсько-продовольчих продуктів та хімічних товарів. За кордоном дуже популярні польські солодощі: шоколад та цукерки. Найуспішніші фірми у цій сфери: Wedel, Wawel czy Jutrzenka. Крім цього, в Азії, наприклад, полюбили давні польські цукерки «Корівка».
У польській туристичній галузі переживають, що Туреччина з квітня 2014 року впроваджує е-візи.
Тобто, купити візу безпосередньо на турецькому кордоні вже не можна. Згідно з новими правилами, туристи змушені будуть купувати візи особисто, тільки через Інтернет та ще й лише банківською карткою.
Виявляється не всі туристи хочуть оплачувати візи саме таким способом. Туроператори побоюються, що певна частина їхніх клієнтів відмовиться від поїздки на відпочинок у цій країні. А тим часом, Туреччину у сезоні 2012/2013 років відвідало мільйон 600 тисяч поляків. І кількість відпочиваючих на турецьких морських берегах весь час збільшувалася. Але, тепер туристична галузь може пережити реальні збитки.
Польське Об’єднання організаторів туризму вже звернулося до Посольства Туреччини в Варшаві з проханням спростити процедуру отримання відпочинкових віз для польських громадян, щоб візи своїм клієнтам оформляли турбюро, так, як це є у випадку з Об’єднаними Арабськими Еміратами, а оплата щоб здійснювалася також і переказом.
Поляки полюбили планшети, а комп’ютери вже не в моді. У Польщі зменшується попит на стаціонарні комп’ютери і лептопи.
Вони програли на користь смартфонів та планшетів, за які поляки заплатили 2013 року 1 мільярд 300 тисяч євро. Тобто, їх було куплено у кількості 6 мільйонів 700 тисяч штук. Найбільше мобільних приладів продається з системою Android та iOS, дуже мало з Windows.
Треба сказати, що у ці, передсвяткові зимові дні у Польщі розгорнулася колосальна рекламна кампанія смартфонів і планшетів.
В.П.