Logo Polskiego Radia
Print

Україна отримує позичку від Росії, а Ґазпром скорочує інвестиції

PR dla Zagranicy
Igor Isayev 19.12.2013 13:58
Кремль критикує монополіста за низькі інвестиції всередині країни
Flickr/CLU_ISS

Курси валют за даними Національного банку Польщі:
1 USD – 3,05 PLN
1 EUR – 4,17 PLN
1 UAH – 0,37 PLN

Після ключового рішення центрального банку Сполучених Штатів – оптимізм на фондових ринках. Індекси пішли вгору на біржах і в Азії, і в Європі.

Американський Федеральний резерв розпочав обмежувати програму підтримки економіки. Ця програма передбачає купівлю облігацій на ринку. Банк США оголошував, що знизить витрати на це. Досі американський Федеральний резерв витрачав на цю мету 85 мільярдів доларів на місяць, відтепер сума складатиме 75 млрд. доларів. Це – добра новина для інвесторів, які побоювалися значних витрат. Таким чином, показники бірж пішли вгору.

В Азії, щоправда, впали китайські індекси – але зросли на два відсотки показники в Японії та Австралії. У Європі основні індекси збільшувалися вранці – від восьми десятих відсотка в Лондоні до майже півтора відсотка у Франкфурті.

На економічних сторінках видання «Gazeta Wyborcza» – матеріал «Українські трубопроводи в російському ломбарді». Видання наголошує: «Януковичу вистачить російської позички, щоб залатати бюджетні діри. До президентських виборів. За цей час кредит Путіна має поліпшити настрої виборців Януковича. За кредит Путіна можна відмовитися від реформ. Для Росії купівля українських облігацій може бути доброю інвестицією.

В останні роки українська влада перепродувала державні казначейські папери, аби підняти вартість Нафтогазу, зобов’язуючи останній викуповувати ці цінні папери. Якщо український уряд зробить це ж і з облігаціями, що є тепер в російського уряду, то протягом декількох років борги Нафтогазу будуть у Москви. Якщо за цей час не знайдеться грошей, то українські трубопроводи можуть перейти у власність Ґазпрому».

«Ґазпром мусить урізати інвестиційні проекти» – підкреслює «Rzeczpospolita». Польське видання підкреслює: наступного року російська компанія витратить на інвестиції менше, ніж за останні роки. Відкладається, зокрема, будівництво газопроводу в Китай і розробка великого родовища в Якутії. Вперше, від початку кризи 2009 року, російський уряд урізав інвестиційну програму Ґазпрому. За останні місяці в Кремлі монополіста критикували за, як говорилося, недостатні інвестиції в самій Росії і зависокі – за кордоном.

Кульгає газифікація у самій Росії – підкреслює польське видання: у країні з найбільшими покладами блакитного палива до нього не має доступу третина мешканців держави.

І.І.

tags:
Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти