Logo Polskiego Radia
Print

Польща може транспортувати в Україну до 1,5 млрд кубічних метрів газу

PR dla Zagranicy
Lidia Zalitacz 08.04.2014 17:29
Росія приречена на газову співпрацю з Україною. Зменшився попит на польські яблука в Україні. Курси валют
ФОТО: Польське радіо


Курси валют у Національному банку Польщі:
1 EUR – 4,16 PLN
1 USD – 3,02 PLN
1 UAH – 0,26 PLN

Державна нафтова компанія PGNiG могла б продати частину газу в Україну – пише видання «Parkiet». З території Польщі може потрапити до нашого східного сусіда до 1,5 мільярда кубічних метрів блакитного палива в рік. Йдеться про технічні можливості транспортування газу польськими та українськими газовими мережами. У 2013 році з Польщі в Україну було транспортовано 0,9 мільярда кубічних метрів палива. Поки що, конкретних рішень у справі поставок газу з Польщі в Україну ще не прийнято – читаємо у польському виданні.

Не можна виключити короткотривалого газового конфлікту між Україною та Росією – вважають польські експерти. Минулого тижня росіяни черговий раз підвищили ціни на продаж газу Україні до 468 доларів за тисячу кубометрів. Клієнти з Західної Європи сьогодні платять на 100 доларів менше, ніж українці.
Польські експерти підкреслюють, що Київ останнім часом зменшив використання блакитного палива. Лише минулого року Україна обмежила імпорт газу на 5 мільярдів кубометрів. У довшій перспективі – каже польський експерт Пйотр Мацьонжек (портал Defense24.pl) – Росія приречена на газову співпрацю з Україною.
– Кількаденна газова війна, в принципі є, можливою, але вона не окупиться Ґазпромові, тому що негативно вплине на його імідж також у західноєвропейських клієнтів. Ґазпром міг би втратити вірогідність. Оскільки Росія не має відповідної інфраструктури для транспортування газу в Азію, Ґазпром приречений на продаж газу до Європи.

Минулого тижня влада в Києві запевнила, що спір за ціну газу не призведе до затримання транзиту палива на Захід. Міністр енергетики України Юрій Продан заявив, що оскільки українсько-російські переговори в справі встановлення адекватної ціни на газ не принесуть результату, Київ звернеться до Арбітражного трибуналу у Стокгольмі.

Пересічний поляк купує дедалі менше яблук – пише «Puls Biznesu». Зменшення попиту на яблука серед вітчизняних споживачів досі не хвилювало польських садівників, позаяк фрукти їхали на схід. Велику кількість продукції садівники продавали за кордон. Головним імпортером надалі залишається Росія, проте попит на польські яблука в Україні зменшився, зокрема через послаблення гривні, що впливає на ріст ціни фруктів.

Л.З.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти