Курси валют у Національному банку Польщі:
1 EUR – 4,18 PLN
1 USD – 3,25 PLN
1 UAH — 0,22 PLN
Європейська Комісія продовжує розслідування щодо Ґазпрому. Брюссель заперечив інформацію про те, що слідство ніби-то було призупинено. У зв’язку з кризою в Україні, припинені були лише розмови з російським концерном, що є частиною розслідування.
Коментуючи останні висловлювання євросоюзного комісара у справах конкуренції на цю тему, речник Європейської Комісії Антуан Коломбані пояснив:
- У певному моменті розмови з Ґазпромом, що мають на меті узгодження зобов’язань, які концерн повинен здійснити, аби відповісти на закиди Комісії, були припинені. Вони не принесли очікуваних результатів. Але це не означає, що слідство Комісії було припинене, воно весь час триває, - каже Антуан Коломбані.
Євросоюзне розслідування має на меті перевірити чи Газпром не порушує принцип конкурентності на ринках Центральної і Східної Європи, порушуючи цим самим євросоюзні антимонопольні правила. Йдеться, зокрема, про перешкоджання диверсифікації постачання газу, а також нав’язування отримувачам несправедливої ціни.
«Якщо з українського боку буде зацікавлення, то існує можливість використання однієї з гілок трубопроводу «Przyjaźń» для здійснення реверсу і перекачування нафти в напрямку України з боку Ґданська», - заявив під час Східного економічного конгресу у Білостоку голова Підприємства з експлуатації нафтопроводів (PERN) «Przyjaźń» Марцін Москалевич.
«Мені здається, що у нинішній ситуації необхідно повернутися до несмертельного проекту будівництва трубопроводу Одеса-Броди-Ґданськ», - підтримав цю ідею колишній міністр економіки Польщі Пьотр Возняк. Марцін Москалевич вважає, що для прокладення труби з польського боку необхідно 2 млрд. злотих (613 млн. $). Але, й додав, що розглядається також концепція використання однієї з трьох гілок трубопроводу «Przyjaźń» для здійснення реверсу, щоб нафту можна було перекачувати в обох напрямках, що дало б можливість постачати нафту з Нафтопорту у Ґданську в напрямку України. Керівник Центру імені Адама Сміта у Варшаві Роберт Ґвяздовський вважає, що сполучення нафтопроводу Одеса-Броди з польським Адамово, це проект не вигідний, а це означає, що його не буде.
У Польщі нині розглядається можливість роботи у польських вугільних шахтах комбайнів українського консорціуму Corum Group.
Днями в одній з польських шахт у Сілезії було представлено прохідницький комбайн КПД. Чи комбайни з України зможуть опанувати польський ринок? Радник групи капіталу Kopex Machinery Зиґмунт Космала каже, що комбайнам з України буде нелегко перемогти конкуренцію з боку польських виробників, а польські шахтарі – в подальшій перспективі, з огляду на якість і характеристики, обиратимуть польські вироби.
В.П.