Запущено шахту Сьєрра Ґорда у Чилі
PR dla Zagranicy
Jana Stepniewicz
02.10.2014 17:36
Це найбільша польська інвестиція у Латинській Америці. Польські споживачі збільшать енергетичну незалежність домогосподарств. Революція на ринку е-книжок.
ФОТО: Польське радіо
Курси валют за Національним банком Польщі:
1 USD – 3,30 PLN
1EUR – 4,17 PLN
1 UAH – 0,25 PLN
Запущено найбільшу польську інвестицію в Латинській Америці. Польський гігант, компанія КГХМ Польська мідь (KGHM Polska Miedź S.A.) урочисто запустила у Чилі мідну шахту Sierra Gorda, збудовану спільно із японським інвестором за 4 мільярди доларів. Сьєрра Ґорда знаходиться у пустелі Атакама, це найбільший у Чилі мідний видобувний басейн. Заклад розпочав переробку руди в концентрат міді ще у липні цього року. За прогнозами польського концерну, в шахті Сьєрра Ґорда у найближчі 20 років буде вироблятися в середньому 220 тисяч тон міді щорічно. KGHM – це найбільший виробник міді в Європі та найбільший виробник срібла у світі.
Завдяки євросоюзним фондам польські споживачі менше платитимуть за струм і збільшать енергетичну незалежність домогосподарств. Щороку на оплати за енергію поляки призначають в середньому 15% своїх прибутків, а за даними статистичного управління Євростат, 20% мешканців Польщі не можуть собі дозволити на повноцінне обігрівання своїх будинків. Тим часом, завдяки ґрунтовній енергетичній модернізації будинків можна зменшити потребу в обігріванні навіть на 70%, - переконує Юлія Кшишковська з Союзу Польська Зелена мережа:
«У Польщі діє близько 230 тисяч мікро-теплоцентралей для виробництва електричної енергії з відновлювальних джерел енергії. За прогнозами Інституту відновлювальної енергетики, до 2020 року таких теплоцентрів можемо мати навіть 2,5 мільйони».
Польська зелена мережа опублікувала аналіз проектів в енергетичній галузі. У 2014-2020 роках на відновлювальні джерела енергії призначено 4,5 мільйони євро. Отеплення будинків та інвестиції у відновлювальні технології не тільки зменшують оплати за використання енергії, але не шкодять довкіллю.
До 2016 року польський ринок е-книжок збільшиться у понад десять разів. Одночасно, впродовж найближчих років можна сподіватися менших тиражів традиційних книжок – їх видаватимуть на 1,4 % менше. Це – дані дослідження консалтингової фірми PwC. Отже, як каже автор звіту Якуб Кураш, давно прогнозована революція на видавничому ринку стала фактом:
«Наш звіт чітко показує потенціал зростання ринку книжок у цифровому форматі. Це піднесення дуже добре видно на прикладі Польщі, де до 2016 року передбачається 11-разове збільшення видатків на е-книжки. До цього – дуже різка зміна поведінки споживачів вказує на те, що польський ринок повністю піддався цифровій революції».
На сьогоднішній момент ринок е-книжок у Польщі коштує понад 40 мільйонів злотих, два роки тому його вартість оцінювалася на 10 мільйонів злотих.
Я.С.