Logo Polskiego Radia
Print

Польща-Україна: торгівля зменшилася

PR dla Zagranicy
Volodymyr Priadko 29.07.2015 14:43
  • E 29.07.15 Handel UA PL.mp3
На полицях польських крамниць все ще мало українських продуктів
facebook.com

У рубриці «Економіка і бізнес» мова піде про слабку торгівлю між Польщею та Україною, а також про те, чому, незважаючи на угоду про зону вільної торгівлі між ЄС та Україною, продуктів з України у Польщі мало.

Не дивлячись на скрутну ситуацію у Східній Україні, польські фірми не виходять з українського ринку і чекають на кращі часи. Як визнають експерти, у країні над Дніпром існує величезний потенціал, почавши від важкої та хімічної промисловості і закінчуючи сільським господарством. Дані Світового банку також вказують, що хоча сьогодні Україна – це, може, не найкраще місце для ведення бізнесу, все ж, вона стає все більш прихильною до інвесторів.

Керівник Польсько-української господарчої палати Яцек Пєхота звертає увагу на незадовільний рівень сьогоднішньої торгівлі між нашими країнами:

– На жаль, рівень торговельного обміну падає. Девальвація гривні призвела до того, що польські товари менш привабливі, вони, просто, дорогі. Крім цього, потенціал України сьогодні ослаблений воєнним конфліктом, внутрішньою ситуацією, кризою. За перші чотири місяці ми зареєстрували падіння нашого польського експорту на рівні 30% у доларовому вимірі і 15%, якщо рахувати в євро. Тож рівень торговельного обміну зменшується, наші інвестори очікують кращих, стабільніших часів, – каже Яцек Пєхота.

Відомо, що усі чекають на геополітичні вирішення, чи, може, за цей час, все ж таки, щось може змінитися?

– Сьогодні польським фірмам, перш за все, не вистачає підтримки з боку уряду у сфері гарантій та надання кредитів на підтримку експорту. Подібні програми з хорошими результатами функціонують на інших напрямках польського експорту – на російському чи білоруському ринках. Але, наша адміністрація вважає Україну державою високого ризику і кредитна підтримка у цьому напрямку, на жаль, обмежена, – каже Яцек Пєхота.

Які ж перспективи та можливості?

– Маємо величезний обсяг української економіки, яка модернізується, зокрема солідну галузь комунального господарства. Україна втілює в життя реформи у сфері самоврядування, місцеві громади матимуть ширші можливості самостійної діяльності, вони матимуть власне джерело фінансування, так як це є у випадку польських органів самоврядування. А якщо це так, то все, що пов’язане з комунальною економікою, стане великим викликом і для польських фірм, які мають у цій сфері солідний досвід, – каже Яцек Пєхота.

***

Незважаючи на скасування мита на українські товари до країн-членів Європейського Союзу, у зв’язку з поглибленою угодою про вільну торгівлю, – на полицях польських крамниць нелегко знайти українські продукти.

Підприємець Тарас Кравець, який уже не перший рік займається просуванням виробів з-над Дніпра у польську торгівлю, каже, що українські продукти харчування часом можна й не помітити, бо вони використовуються, бува, і як сировина. А крім цього, трапляється халва, цукерки, каші, кетчупи, олія, горілка, пиво, вино тощо. «Є два важливі фактори, що стоять на перешкоді впровадження українських товарів до Польщі – сила, самодостатність самого польського ринку і бар’єри бюрократичного характеру», – каже Тарас Кравець...

Тим часом, невеличка Молдова вже кілька років має доступ до євросоюзного ринку, вона навчилася успішно долати паперові перешкоди, і активно використовує цю можливість, постачаючи на польський ринок вино, олію, соки та інші продукти харчування.

Newseria.pl/В.П.

.newseria.pl/
Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти