Logo Polskiego Radia
Print

Нагорода для заводу Ursus за шану до працівників

PR dla Zagranicy
Volodymyr Priadko 07.10.2015 16:15
  • E Ursus Waimea 07.10.15.mp3
Завод Ursus – це найбільший польський виробник тракторів та іншої сільгосптехніки
Володимир Прядко

Сьогодні у рубриці "Економіка і бізнес" мова піде про нагороду для тракторного заводу з Люблина та про новий перевантажувальний товарний вузол для вантажівок, що споруджується поблизу польсько-українського кордону.

Тракторний завод Ursus – це найбільший польський виробник тракторів та іншої сільськогосподарської техніки зі 120-річною історією. Раніше він діяв у Варшаві, але після економічних перетворень на зламі 80–90-х років минулого століття, підприємство Ursus занепало, тож останніми роками і виробництво, і управління заводом перебазувалося до Люблина, а також розширилося на підрозділи у Вармінсько-Мазурському і Великопольському воєводствах. Відродилося виробництво, нарощується експорт, зростає кількість працюючих.
На недавньому ІІ Східному економічному конгресі у Білостоці Ursus було нагороджено у конкурсі Топ-роботодавець.
Заступник голови Наглядової ради компанії Ursus Генрик Ґоришевський наголошує, що підприємство відбудовує позицію на вітчизняному ринку і, використовуючи пам’ять про марку Ursus, міцно увійшло зі своїм експортом на африканський континент.
Що стосується нагороди Топ-роботодавець, то це знак поваги до фірми з огляду на хороші умови праці робітників та прихильну політику працевлаштування – каже Генрик Ґоришевський:

– Думаю, що коли підприємство має добре управління і воно добре організоване, коли інтереси ведуться з певною вразливістю, то потреби заманювати працівників тимчасовими трудовими договорами, задля отримання рентабельності чи надзвичайних зисків, немає. А роботодавець часто прагне отримати надзвичайні прибутки і намагається досягти цього за рахунок працівника, – ми ж, всіляко захищаючи нашого працівника, виграємо за рахунок ціни і якості трактора, – каже Генрик Ґоришевський.

/



Разом з українськими партнерами Ursus випустив для Люблина тролейбуси"Богдан":

– Ми співпрацюємо з українською фірмою у випадку виробництва тролейбусів. А щодо автобусів, то радше – ні, бо ми нині створюємо консорціум внутрі країни, а сам електроавтобус, його створення – це наш оригінальний проект. Якщо йдеться про трактори, то ми співпрацюємо з великою кількістю кооперантів, постачальників як вітчизняних, так і закордонних, але самі двигуни, звичайно ж, постачаються нам з-за кордону.
Знаєте, коли в 1982 році Ursus продавав 72 тисячі тракторів, то тоді він міг мати власну ливарню, моторний завод, кузню і так далі, але сьогодні, коли ринок загалом потребує близько 10 тисяч тракторів, то, звичайно ж, немає мови про те, щоб такі складні елементи, як двигун, виробляти самому, – каже Генрик Ґоришевський.

Якщо говорити про ваших працівників – скільки їх?

– Ситуація динамічно змінюється, тож у зв’язку з розвитком експорту до Африки, я можу Вам надати такі цифри: підписання угоди про експорт тракторів призвело до зростання кількості працюючих в компанії на 200 осіб і приблизно на 600 осіб у наших безпосередніх польських кооперантів, не враховуючи наших закордонних партнерів. Тобто, загалом це приблизно до 800 осіб.
Якщо ж повернутися до наших спільних з українцями тролейбусів – ми в Польщі маємо усього три міста, де їздять тролейбуси, тож, якщо якесь місто вирішило б поповнити парк тролейбусів, – оголошується тендер, цей тендер треба виграти і тоді знову працювати. Звідси, до речі, отой досвід з електричним тролейбусом ми використали і для створення електричного автобуса, – каже Генрик Ґоришевський.

До чого прагне Ursus найближчими роками?

– Ми б хотіли, звичайно ж, збільшити нашу присутність на вітчизняному ринку тракторів, ми хочемо також розбудовувати вітчизняний ринок праці, тому ми спільно з технічними навчальними закладами в Польщі опрацьовуємо оригінальну, власну систему силової передачі для двигуна. Крім цього, розвиватимемо експорт на інші країни. І маємо певні плани стосовно виготовлення автобусів, – каже Генрик Ґоришевський.

Серед нагороджених у конкурсі на найкращого роботодавця Східної Польщі, зокрема, фірма «Ярмарки Кєльце», підприємство «Азотні підприємства Пулави», найстарша польська яхтова верф «Яхта Оструда» чи молочний кооператив «Млєковіта».
Ці та інші нагороджені фірми, розвиваючи свій бізнес, вміють створювати і утримувати добрі, відповідальні контакти з оточенням, ринком праці, локальним середовищем.

***

За три кілометри від кордонного пункту Корчова-Краковець на поверхні 50 тисяч квадратних метрів, на 12 га ділянці, безпосередньо при автостраді А–4, розпочалося будівництво першого етапу нового перевантажувального товарного вузла під назвою Waimea Logistic Park Korczowa, де будуть митні агентства, спедиційні фірми, ресторан, крамниця, стоянка, душ та багато іншого для зручності водіїв вантажівок.

Голова правління Waimea Logistic Park Korczowa Анджей Росінський каже, що кордонний пункт Корчова–Краковець неподалік Перемишля щоденно перетинає майже півтисячі вантажівок:

– Це, коротко кажучи, перевантажувальний хаб, центр обслуговування водіїв ТІРів, які неподалік кордону шукають місце для перепочинку, хочуть пообідати чи залишити автомобіль під наглядом, – усе це буде у нас. Розраховуємо також, що там зберігатимуться вантажі із Західної Європи. А молдовські, українські чи ,може, й російські фірми будуть отримувати тут товар. Це впорядкує усю логістику, обіг товарів, бо на тій довгій трасі з Лісабона до Корчової водії не зможуть так довго їхати аж до східних країн, тож такий перевантажувальний транспортний хаб необхідний як інфраструктурний елемент автостради А–4, – каже Анджей Росінський.

/



Чи подібна інвестиція існує на інших відтинках польського східного кордону?

– На східному – немає і вона, у нинішній ситуації, коли ми робимо цей проект, вже там і не потрібна. Наступні невеликі склади, мабуть, потрібні були б у Львові, – 300–400 тисяч квадратних метрів, і в Києві. В українській столиці варто б, мабуть, поступово будувати перевантажувальний хаб десь так на мільйон квадратних метрів. Мабуть, так і буде. Ми також зацікавлені реалізувати таку інвестицію – як тільки буде сприятливий для цього час, ми, певно, там з’явимося з нашими пропозиціями, – каже Анджей Росінський.

Представники Waimea Logistic Park Korczowa беруть активну участь у форумах, конференціях і ярмарках, пов’язаних зі сходом Польщі:

– Все, що робиться у Східній Польщі, нас цікавить, бо окрім того, що маємо подібний об’єкт у Ряшеві, ми зацікавлені реалізацією проекту в Білостоці і в Люблині.
Ми бажаємо українцям економічного зростання, бо це потрібно і для українців, і для нас, бо наші проекти спрямовані на розвиток торгівлі, на економічний розвиток України, – каже Анджей Росінський.

/



Отже, новий перевантажувальний товарний вузол Waimea Logistic Park Korczowa, під польсько-українським кордоном, стане першим у Польщі центром обслуговування водіїв ТІРів разом зі складськими, виробничими, офісними і соціальними послугами. Роботу на об’єкті можуть отримати дві тисячі осіб. Перший ангар (7200 кв метрів) буде відкрито у І кварталі 2016 року.

Володимир Прядко

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти