Курси валют у Національному банку Польщі:
1 EUR – 4,30 PLN
1 USD – 3,96 PLN
1 UAH – 0,16 PLN
66 відсотків поляків вважає, що вступ Польщі у зону євро некорисно вплине на ситуацію їхніх домашніх господарств – на це вказують результати останнього опитування, проведеного компанією TNS Polska. 46 відсотків опитаних переконані, що прийняття спільної валюти некорисно вплине на їхню національну ідентичність. За даними компанії, поляки майже рівно поділені між прихильниками та противниками введення євровалюти в державі.
Працівники-мігранти їдуть не лише до Польщі, а й у Білорусь. І це незважаючи на те, що в східного сусіда Польщі заробітна плата – одна з найнижчих в Європі. Торік у Білорусь з комерційною метою приїхало 37 тисяч громадян інших країн. Цьогоріч, протягом трьох послідовних кварталів, у пошуках праці прибуло в цю країну більше 24 тисяч іноземців. Як повідомила заступник керівника комітету з міжнародних справ нижньої палати білоруського парламенту Ганна Лавіцька, приїжджають в основному мешканці України, Китаю та Узбекистану.
У Білорусі, в жовтні, середня заробітна плата склала більше 6 мільйонів 800 тисяч білоруських рублів, що приблизно складає 375 доларів.
Як не втратити здорового глузду під час передсвяткових покупок, рекомендує «Gazeta Wyborcza».
По-перше, не слід купувати надто багато. Практика показує, що після свят і так більш-менш 25 відсотків покупок поляки викидають на смітник.
По-друге, у передсвятковий час у крамницях з’являється багато люкс-товарів, яких в інші пори року немає. Це, наприклад, шинки, екзотична риба чи вишукано оздоблені спиртні напої. Це спосіб на те, щоб клієнт купив більше, ніж запланував. Отже, варто перевірити інгредієнти цих люкс-товарів, бо може виявитися, що це нічого надзвичайного, простий продукт, лише в гарній упаковці.
По-третє, крамниці використовують первісний інстинкт мисливця. Треба намагатися не піддаватися.
По-четверте, перед святами товар дорожчий, ніж нормально. Це особливо стосується одягу та електротоварів. Якщо хтось планує купити телевізор чи одяг, ліпше стриматися, у січні буде дешевше – рекомендує «Gazeta Wyborcza».
Поради аж ніяк не надзвичайні, хоч і так багато хто знову потратить більше, ніж планував.
Л.І.