Logo Polskiego Radia
Print

Спеціальні економічні зони залучили 22 млрд. євро

PR dla Zagranicy
Volodymyr Priadko 28.12.2015 16:36
СЕЗ діятимуть у країні над Віслою до 31 грудня 2026 року
ФОТО: Польське радіо

Курси валют у Національному банку Польщі:

1 EUR – 4,24 PLN

1 USD – 3,86 PLN

1 UAH - 0,16 PLN

17% інвесторів в Спеціальних економічних зонах – це польські фірми, а всього таких зон у Польщі діє 14. Це окремі терени країни, де можна користуватися податковими пільгами і вести економічну діяльність на основі пільгового режиму.
Представники Польського агентства інформації та закордонних інвестицій наголошують, що це саме польські фірми збудували Спеціальні економічні зони: «Лише після них, спокушені неабиякою офертою СЕЗ, до цих зон почали входити закордонні інвестори». Тут і податкові канікули, і чудово підготовлені терени, і досконала технічна інфраструктура, а також зручності у веденні бізнесу.
На сьогодні Спеціальні економічні зони Польщі залучили 22 млрд. євро. В СЕЗ було створено 200 тисяч місць праці, а довкола них – ще 150 тисяч.
Спеціальні економічні зони діятимуть у країні над Віслою до 31 грудня 2026 року.

Новий польський уряд хоче підтримувати ті фірми, які займаються експортом або інвестують поза межами рідної країни.
Під час зустрічі з підприємцями та представниками Польського агентства інформації та закордонних інвестицій віце-міністр розвитку Радослав Домагальський сказав, що пріоритетом для нового уряду стане надання ефективної підтримки польським підприємствам на закордонних ринках у експорті, а також в інвестиціях. Уряд прагнутиме зробити допомогу такою ж результативною, як це роблять країни Західної Європи. Присутній на зустрічі представник фірми Ursus S.A. наголосив, що без урядової підтримки його фірма не мала б успішного продажу своїх тракторів в Африці.

Як повідомляє польський портал satkurier.pl у березні 2016 року почне діяти перший український цілодобовий телеканал, присвячений галузі ІТ.
BrainTV матиме освітні і розважальні програми українською та англійською мовами, зокрема, про створення стартапів. А головним технологічним партнером буде українська інтернетна платформа Divan.tv. Згодом BrainTV з’явиться в українських кабельних телемережах.

В.П.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти