Logo Polskiego Radia
Print

Польща до російського ембарго готова

PR dla Zagranicy
Volodymyr Priadko 01.07.2016 14:33
Перешкоди з відправленням товарів на Схід для деяких секторів виявилися навіть корисними
ФОТО: Польське радіо

Курси валют у Національному банку Польщі:

1 EUR – 4,39 PLN

1 USD – 3,95 PLN

1 UAH – 0,15 PLN

Польські сільгосппрацівники готові на продовження російського ембарго. Таке переконання висловив аналітик агросектора Західного Банку WBK Ґжеґож Рикачевський.
Президент Росії Путін підписав черговий декрет про заборону імпорту продовольства з Європейського Союзу. Це була його відповідь на продовження санкцій ЄС проти РФ.
Ґжеґож Рикачевський нагадує, що загострення з’явилися понад два роки тому. Польські експортери намагалися у той час шукати інші ринки збуту для своїх продуктів. Вони досягали різних результатів – одним вдавалося це робити краще, наприклад, з курятиною, іншим, зокрема з яблуками чи свининою, – гірше.
Та все ж, – каже Ґжеґож Рикачевський, – перешкоди з відправленням товарів на Схід для деяких секторів виявилися корисними. Наприклад, ринок грибів, на якому Польща стала євросоюзним велетом:

– Ще 2013 року майже 18% експорту потрапляло на російський ринок і тому здавалося, що ця продовольча галузь досить сильно постраждає від ембарго. Але, минуло два роки і не досить, що експорт постійно зростає, то ми ще й вибороли собі досить міцну позицію на євросоюзному ринку, випередивши такі країни, як Голландія чи Німеччина, – каже Ґжеґож Рикачевський.

До 2014 року до Росії потрапляло дуже багато польських яблук, свинини та сирів.

Поки у Польщі офіційно бракує 50 тисяч інформатиків і до країни над Віслою вже переїхали сотні українських програмістів, Японія запрошує польських фахівців цієї галузі.

Як повідомляє, польське Агентство інформації та зарубіжних інвестицій (PAIiIZ), Японська організація закордонної торгівлі (JETRO) проводить інтенсивну кампанію під гаслом «Спершу порозмовляй з JETRO», заохочуючи закордонних інвесторів до входження на японський ринок. Про привабливість для польських інформатичних фірм країни квітучої вишні йшлося під час майстер-класу Сектор ІТ в Японії. Японці розраховують на співпрацю з польськими майстрами просунутих технологій. Сьогодні це третій ринок ІТ у світі.

У Польщі стають популярними крамниці з ґаджетами, що виготовлені під впливом народного фольклору Folkstar. Протягом 3–5 років таких салонів вже може бути 30.
Марта Врубель придумала свій бізнес у США, коли побувала в штаті Техас і побачила довкола ковбоїв та сувеніри, присвячені цій культурі. Та й сама Марта походить з неабиякого містечка Ловіч (Центральна Польща), яке славиться своїм оригінальним фольклором, розписами та витинанками.
Тож, шість років тому, після крамнички у Ловічі, Марта відкрила ще чотири салони, а наступний почне діяти у прикордонному з Німеччиною місті Зґожелєц. Нові салони з ловічським дизайном, текстильними виробами, керамікою, ґаджетами для офісу тощо відкриватимуться на принципах франчайзингу.

В.П.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти