Фінансові ринки не злякалися результату президентських виборів у США
PR dla Zagranicy
Natalia Beń
14.11.2016 14:55
Чи Дональд Трамп пришвидшить зростання та інфляцію? Покупці переплачують за авіарейси на короткі відстані, наприклад в Україну
flickr.com
Курси валют у Національному банку Польщі:
1 EUR – 4,38 PLN
1 USD – 3,08 PLN
1 UAH – 0,15 PLN
«Dziennik. Gazeta Prawna» звертає увагу, що фінансові ринки не злякалися великої зміни в США. Реакції бірж на результат президентських виборів були менш нервовими, ніж після референдуму про вихід Великої Британії з Європейського Союзу. Якщо не говорити про короткотривалий перший шок після несподіваної перемоги Дональда Трампа, відповідь ринків була радше спокійною, а котирування швидко повернулося до попередніх тенденцій. Навчені досвідом інвестори вже знали, що само голосування нічого не змінює, отже, приводів до паніки наразі ще немає. Без драматичних реакцій обійшлося ще тому, що в США досить тривалим є період між виборами і присягою нового президента (Трамп стане президентом 20 січня). А також тому, що більшість республіканців у Конгресі пов’язана радше з партійним істеблішментом, ніж із фракцією Трампа. Є сподівання, що в разі невідповідальних рішень нового президента вони їх пригальмують.
Як пише щоденник «Rzeczpospolita», на ринку з’явилося очікування, що економічна політика адміністрації нового президента Дональда Трампа доведе до економічного зростання в США і стимулюватиме інфляцію. А тоді Федеральний резерв може підвищити процентні ставки раніше, ніж очікувалося. Тому останніми днями розпродаж американських облігацій підвищився з 1,8 відсотка у вівторок перед виборами до 2,07 у середу – тобто найвищого рівня від січня. Це найбільше одноденне підвищення рентабельності від серпня 2011 року, коли агентство Standard & Poor’s позбавило США найвищого кредитного рейтингу.
В економічному додатку щоденника «Rzeczpospolita» читаємо про складне мистецтво дешево подорожувати літаком. Торік поляки переплатили аж 170 мільйонів злотих (39 мільйонів євро), купуючи авіаквитки тоді, коли вони дорогі, а не тоді, коли найдешевші. Найбільш розсудливими при купівлі квитків на літак є словенці – вказує дослідження туристичної компанії Skyscanner, проведене в 31 країні Європі. Найбільше переплачують росіяни. Поляки зайняли в рейтингу 20-те місце (на початку – ті, що платять найбільше, а в кінці – ті, що найкраще економлять). Досвідчений мандрівник знає, що чим раніше бронює квиток, тим більший шанс кориснішої ціни – нагадує представниця компанії Skyscanner в Польщі Маґдалєна Ґрельофф. Як виявляється, порівняно найбільше покупці переплачують за подорожі на короткі відстані, наприклад в Україну (390 злотих – 89 євро) або до Франції (360 злотих – 82 євро).
Н.Б.