Logo Polskiego Radia
Print

Над Віслою помітні швидкі темпи економічного зростання

PR dla Zagranicy
Lidia Iwaniuch 16.05.2017 14:12
Експерти звертають увагу, що головна заслуга належить інвестиціям
ФОТО: Польське радіо

Курси валют у Національному банку Польщі:

1 EUR – 4,19 PLN

1 USD – 3,79 PLN

1 UAH - 0,14 PLN

ВВП у першому кварталі на 4 відсотки вище, ніж в аналогічному періоді минулого року. Головне статистичне управління (GUS) оголосило попередню оцінку економічного зростання в Польщі. Експерти звертають увагу на швидкі теми економічного зростання над Віслою, і зазначають, що головна заслуга належить інвестиціям. Капітальні вкладення здійснюють, як фірми і домашні господарства, так і сама держава.

Польські дослідники з Факультету енергетики і авіаційної техніки Варшавської політехніки представили новий винахід. Це пристрій, який запилює квіти, інакше кажучи: бджола-робот. Після програмування бджола-дрон сама виявляє рослину, яку треба запилити. Це перша такого типу конструкція в світі. Існує також пересувна версія, яка вже перейшла виробування у полі.

Як наголошує доктор Рафал Дилєвський з Варшавської політехніки, бджіл не вдасться замінити, бо такими дронами годі досягнути лісів чи лугів. Проте, це може бути пристрій, який підтримає сільськогосподарських виробників, котрі хотіли б підвищити ефективність врожаю.

Реклама пива зникне з ефіру радіо і телебачення. У Сеймі триває дискусія стосовно введення заборони на рекламу пива, яке є єдиним алкогольним напоєм, котрий нині можна рекламувати. Ідею введення обмежень підтримує Міністерство здоров’я, яке переконане в тому, що заборона сприятиме обмеженню споживання спиртного.

Три чверті росіян запевняють, що не відчувають наслідків санкцій, які Захід ввів проти Росії – повідомлє одна з російських газет посилаючись на результати опитування Аналітичного Центру Юрія Левади. Дослідження показали теж, що 65 відсотків росіян «абсолютно позитивно» і «радше позитивно» ставляться до російських санкцій проти продовольства з Заходу.

Політолог Ніколай Міронов вказує, що це вплив засобів масової інформації. «Люди повторюють те, що чують. Вони не експерти і не вміють поєднати погіршення своєї власної матеріальної ситуації з санкціями» - наголошує експерт.

У серпні 2014 року Росія ввела заборону на імпорт овочів, фруктів, м’яса, птиці, риби, молока і молочних виробів зі США, ЄС, Австралії, Канади та Норвегії. Згодом Москва розширила цей список на чергові країни. Це була відповідь Кремля на санкції Заходу проти Росії у зв’язку з її агресією в Україні.

Л.І.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти