Курси валют у Національному банку Польщі:
1 EUR – 4,24 PLN
1 USD – 3,80 PLN
1 UAH – 0,14 PLN
Ситуація у польській меблевій промисловості не просто добра, а найкраща за останні декілька років. Це підтверджується динамічним заростанням виробництва і експорту – наголошують представники меблевого сектора. Торік вартість, так званого, проданого виробництва меблевої промисловості зросла на 6,9 відсотка, і таким чином, наблизилася до 42 мільярдів злотих (майже 10 мільярдів євро). Передбачається, що впродовж найближчих років надалі зростатиме, досягаючи в 2020 році рівня майже 50 мільярдів злотих.
Основним чинником, який так корисно впливає на ситуацію в цьому секторі є експорт. Нині Польща є червертим у світі експортером меблів. Головні ринки збуту – це Німеччина, Великобританія, Чехія та Бразилія і Об’єднані Арабські Емірати.
Вітчизняні меблі радо купують й самі поляки. Однак, як наголошують експерти, протягом найближчих років меблевий сектор страждатиме від нестачі робочих рук.
Буде більше коштів на будівництво доріг у Польщі, в основному на автомагістралі, а також на кільцеві шляхи. Польський уряд ухвалив рішення про збільшення фінансування Програми будівництва державних доріг до 2023 року зі 107 млрд до 135 млрд злотих.
Віце-міністр інфраструктури Єжи Шміт сказав, що ці гроші будуть витрачені, здебільшого, на дороги на сході Польщі та програму будівництва Віа Карпатії (Via Carpatia) - автотранспортного маршруту, що повинен з'єднати країни Північної та Південної Європи (Литву, Польщу, Словаччину, Угорщину, Румунію, Болгарію, Грецію, з можливим відгалуженням до України) - на сході Польщі.
Під час найближчого дводенного саміту ЄС лідери країн-членів мають дати зелене світло на продовження санкцій проти Росії – сказав високопоставлений чиновник ЄС, повідомляє Польське пресове агентство (РАР).
Такі рекомендації мають представити канцлер Німеччини Анґеля Меркель та президент Франції Емманюель Макрон, які від ЄС брали участь у затвердженні Мінських порозумінь у справі врегулювання конфлікту на сході України.
Санкції ЄС проти Росії введено в 2014 році, вони стосуються, серед іншого, обмежень у доступі до капіталу для російських державних банків і нафтових компаній. У грудні минулого року Євроспільнота продовжила санкції до кінця липня 2017 року.
Від 2008 року півмільйона італійців виїхали з країни у пошуках роботи. Такі дані опублікував тамтешній інститут, який здійснює моніторинг ринку праці в Італії. З держави виїхали в основному люди молоді, активні та добре освічені. Автори рапорту вказують, що така ситуація безпосередньо пов’язана з фінансово-економічною кризою, яка розпочалася саме в 2008 році. Половина із тих, хто виїхав з країни опинилися в Німеччині, інші у Великобританії та Франції.
Л.І.