Липові коментарі в інтернеті
PR dla Zagranicy
Lidia Iwaniuch
21.07.2017 14:41
Закон допускає покарання тих, хто платить за позитивні коментарі продукту або послуги
ФОТО: Польське радіо
Курси валют у Національному банку Польщі:
1 EUR – 4,23 PLN
1 USD – 3,63 PLN
1 UAH – 0,14 PLN
Дедалі більше споживачів, перш як купити якийсь продукт, шукають про нього відгуків в інтернеті. Тим часом значна частина цих відгуків є неправдивою. На польському ринку дедалі помітнішою тенденцією є купування позитивних коментарів. Щораз більше компаній і агентств, також у Польщі, пропонує підприємцям, які продають продукт або хочуть поліпшити його сприйняття серед споживачів, створення сприятливого клімату навколо даного продукту або послуги. Закон допускає покарання тих, хто платить за позитивні коментарі. Експерти попереджають, однак, що доказати такий вчинок є доволі таки важко, а проблема велика, і навіть кілька десятків відсотків усіх коментарів в інтернеті є липовими.
У Бресті в Білорусі виявлено понад 20 компаній, які займалися реекспортом польських яблук до Росії – повідомили білоруські ЗМІ. Як підкреслили, після кількох місяців діяльності фірми закривалися. Протягом місяця ці компанії могли відправити з однієї країни в іншу сотні вантажівок із польськими яблуками, які охоплюються російськими санкціями. Представники Білоруського комітету державного контролю виявили, що ініціаторами цих незаконних проектів були громадянами Росії. Вони реєстрували компанії по обидва боки Бугу і отримати з цього істотний дохід.
Механізм був простим: у Білорусь польські яблука завозяться легально. Згодом фрукти нібито потрапляють на білоруські базари, де продаються за 1 злотий, проте насправді їх відправляють у Росію. Оборот таких компаній може перевищувати два мільйони доларів США в місяць – пояснюють білоруські чиновники.
Москва ввела ембарго на деякі овочі і фрукти з Польщі, в тому числі яблука, 1 серпня 2014 року.
Ціни на газ у Польщі збільшиться на кілька відсотків. Президент підписав закон, прийнятий у прискореному порядку, незважаючи на сумніви, висловлені Управлінням конкуренції та захисту прав споживачів і Управлінням регулювання енергетики. Хоч закон має збільшити енергетичну безпеку Польщі, на цьому рішенні втратять споживачі і польські приватні та державні фірми, скористає, натомість, концерн Польська нафтогазова компанія (PGNiG) – наголошує експерт Бартломєй Дерський.
Україна в цьому сезоні значно розширила географію експорту вишні і таким чином зменшила залежність від російського ринку. У червні цього року Україна експортувала вишні до шести країнах - повідомляє fruit-inform.com. Загальний обсяг експорту збільшився майже на 60 відсотків у порівнянні з минулим сезоном. В попередні роки практично всі фрукти експортувалися в Росію, а після введення ембарго – у Білорусь. Цього року загальна частка Білорусі знизилася з 90 до 60 відсотків через збільшення поставок до Молдови і Польщі. У поточному сезоні до Польщі надійшла рекордна кількість української вишні.
Л.І.