Польща повинна бути однією з перших країн Євросоюзу, які будуть втілювати у життя супершвидку інтернетну мережу 5G. З цією метою було підписано порозуміння, яке має бути відкритим форумом співпраці між урядом, телекомунікаційними операторами, економічними палатами, дослідними установами і польськими стартапами.
«Ми знаходимося на порозі технологічної революції. Одним з найголовніших її елементів буде розвиток мережі 5-ї ґенерації, яка дає шанси також на прискорення економічного розвитку країни», – говорила під час підписання угоди міністр цифризації Анна Стрежинська:
«Будуть створені нові бізнес-моделі, тож про 5G говориться як про велику платформу економічного розвитку, яка задіє потенціал, що зазвичай знаходиться у раніше традиційних у місцях. Зокрема, 5G призведе до того, що більш ефективно будуть діяти ужиткові послуги для громадян і нашого міського оточення».
«Щоправда, на повну реалізацію технології 5G ми повинні почекати, але вже цього року сотові мережі користуватимуться елементами цієї архітектури», – підкреслює Якуб Врубель з компанії Deloitte:
«Рішення, які нині втілюються у життя, дозволяють розвивати і просувати далі мережі 4G, дають нам можливість збільшити швидкість трансмісії в мобільних мережах і, за допомогою багатьох нових технологічних рішень, обмежують у цих мережах запізнення. Багато хто називає 5G мережею мереж, що сумує багато різних вирішень, багато різних смуг частот».
Це повинно стимулювати розвиток нових продуктів та послуг. Великі надії пов’язані, зокрема, з Інтернетом речей, який завдяки технології 5G матиме все більше застосування:
«Як сенсорний Інтернет, так і розвиток технології віртуальної чи розширеної дійсності або, наприклад, розвиток ринку автономних автомобілів, частково чи повністю контрольованих, наприклад, на відстані».
Мережа 5-ї ґенерації дозволить, наприклад, користуватися бездротовим Інтернетом зі швидкістю, наближеною до волоконно-оптичних ліній зв’язку. «На практиці це означає нові можливості не тільки для підприємців, а й для користувачів», – наголошує експерт:
«Я думаю, що ми тут говоримо про вплив і на приватне життя, тобто на щоденне життя людей, і на бізнес. Ці тенденції будуть взаємопроникатися, збагачуватися і даватимуть можливість виникати новим речам. Якщо йдеться, наприклад, про використання нових дівайсів вдома, то, як і в бізнесі, вони сприятимуть новим застосуванням, новим послугам і новим продуктам».
Як наголошує міністр Анна Стрежинська, технологія 5-ї ґенерації в Польщі може бути впроваджена у 2023 році. Не виключається, що це станеться й раніше.
Як показують дослідження фірми Deloitte, сьогодні у Польщі мережею 4G користається майже 60% дорослих респондентів.
PR/В.П.