Logo Polskiego Radia
Print

Атомні реактори в Польщі збудують китайці ?

PR dla Zagranicy
Volodymyr Priadko 21.08.2017 14:44
Хоча польський уряд ще не прийняв остаточного рішення, ЗМІ пишуть, що перемовини тривають саме з китайцями
ФОТО: Польське радіо

Курси валют у Національному банку Польщі:

1 EUR – 4,27 PLN

1 USD – 3,64 PLN

1 UAH - 0,14 PLN

Інтернет-портал wnp.pl звертає увагу на тендерний бум в Україні. Протягом останнього року кількість проведених операцій зросла на 550%, а їхня вартість також збільшилася у десять разів. Тому український правник Олег Новинський радить польським фірмам як вигравати такі тендери.

Експерт звертає увагу, що Україна ще не прийняла усіх стандартів ЄС, але процес триває. Новий закон про держзамовлення діє всього два роки, але на успішнодіючій електронній платформі ProZorro, вже зареєстровано понад мільйон тендерів. Світовий Банк позитивно оцінив цю систему.

Можливо, що саме китайці будуть причетними до будівництва польської атомної електростанції. Хоча польський уряд ще не прийняв остаточного рішення про її будівництво, ЗМІ пишуть, що перемовини тривають саме з китайцями.

Йдеться про те, аби китайські фахівці збудували у Польщі реактори до 10 гігават в обох запланованих місцях. Польська сторона заплатила б за це 220-250 млрд злотих, а китайські партнери – в рамках офсету – проінвестували б у Польщі нові інвестиції на таку ж суму. Незабаром розпочнуться більш конкретні переговори на цю тему.

З березня поточного року, у зв’язку з великим попитом у Китаї, вершкове масло подорожчало. У Польщі протягом року – на 70%.

Польські експерти передбачають, що ситуація зміниться з вересня. Адже, саме тоді велику кількість масла почнуть виробляти у Новій Зеландії. Вже навіть сьогодні воно дещо подешевшало – на півтора відсотка. Серед причин великого попиту на масло ще й така - люди все менше споживають маргарин. Польща випускає 200 тисяч тон масла, у першому півріччі його виробництво знизилося на 2%. На сьогодні масло в Польщі коштує дешевше, ніж на Заході, але ситуація може змінитися.

В.П.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти